X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Про Сонячну систему

Завантажити презентацію

Про Сонячну систему

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Планети Сонячної системи

Слайд 2

Зараз більшість людей вважає очевидним, що Сонце знаходиться в центрі Сонячної системи планет, але геліоцентрична концепція з'явилася не відразу. В II столітті н.е. Клавдій Птолемей запропонував модель із Землею в центрі (геоцентричну). Згідно його моделі Земля і інші планети нерухомі, а Сонце обертається навколо них по еліптичній орбіті. Система Птолемея вважалася вірною астрономами і релігією протягом декількох сотень літ.

Слайд 3

Астрономічна модель Птолемея

Слайд 4

Тільки в XVII столітті, Микола Коперник розробив модель будови Сонячної системи планет, в якій Сонце було в центрі замість Землі. Нова модель відхилялася церквою, але поступово отримала розповсюдження, тому що забезпечила краще пояснення спостережуваних явищ. Як не дивно, початкові вимірювання Коперника були не більш точні, ніж Птолемея, в них тільки було набагато більше значення.

Слайд 5

Астрономічна модель Коперника

Слайд 6

Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Сонячна система – група астрономічних тіл, що обертаються навколо і гравітаційно пов'язаних із зіркою, званою Сонце. Свита Сонця включає дев'ять планет, приблизно 50 супутників, більш ніж 1000 спостережуваних комет і тисячі менших тіл відомих, як астероїди і метеорити. Сонце

Слайд 7

Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Всі ці тіла занурені в значне море крихких міжпланетних частинок пилу, можливо створених від комет під час їх проходу через внутрішню Сонячну систему, або з наступних незначних (молодших) зіткнень планет. Сонце – єдина зірка з такою обширною планетарною системою. Сонце

Слайд 8

Фотоматеріали про Сонце

Слайд 9

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Меркурій — найближча планета до Сонця. Поверхня Меркурія, покрита раздробленою речовиною базальтового типу, досить темна. Судячи із спостережень із Землі і фотографій з космічних апаратів, вона схожа на поверхню Місяця. Разом з кратерами (як правило, менш глибокими, ніж на Місяці) є горби і долини. Над поверхнею Меркурія є сліди розрідженої атмосфери, що містить, окрім гелію, також водень, вуглекислий газ, вуглець, кисень і благородні гази. Близькість Сонця обумовлює суттєвий вплив на Меркурій сонячного вітру.

Слайд 10

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Запропоновано декілька моделей внутрішньої будови Меркурія. Згідно найпоширенішій думці планета складається з гарячого, поступово остигаючого залізо-нікелевого ядра і силікатної оболонки, на межі між якими температура може наближатися до 103 К. На частку ядра доводиться більше половини маси планети.

Слайд 11

Фотоматеріали про Меркурій

Слайд 12

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Венера, друга планета від Сонця, є близнюком Землі в Сонячній системі. Ці дві планети мають приблизно той же самий діаметр, масу, густину і склад грунту. На поверхні Венери знайдені кратери, розломи і інші ознаки протікаючих на ній інтенсивних тектонічних процесів. Венера — єдина планета Сонячної системи, власне обертання якої протилежно напряму її обігу навкруги Сонця.

Слайд 13

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Є декілька моделей внутрішньої будови Венери. Згідно однієї з них, найреалістичнішої, на Венері є три оболонки. Перша з них — кора — має товщину приблизно 16 км. Далі — мантія, силікатна оболонка, що тягнеться на глибину порядка 3300 км до межі із залізним ядром, маса якого складає біля четверті всієї маси планети.

Слайд 14

Фотоматеріали про Венеру

Слайд 15

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Земля – третя планета від Сонця. Земля – єдина планета в Сонячній системі з атмосферою, багатою киснем. Завдяки своїм унікальним у Всесвіті природним умовам, стала місцем, де виникла і одержала розвиток органічне життя. За сучасними космогонічними уявленнями Земля утворилася приблизно 4,6–4,7 млрд. років тому із захопленого тяжінням Сонця протопланетної хмари. На утворення перших, найбільш стародавніх з вивчених гірських порід було потрібно 100–200 млн. років.

Слайд 16

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон На підставі сейсмічних досліджень Землю умовно розділяють на три області: кору, мантію і ядро (в центрі). Зовнішній шар (кора) має середню товщину порядка 35 км. На глибину приблизно від 35 до 2885 км тягнеться мантія Землі, яку називають також силікатною оболонкою. Вона відділяється від кори різкою межею. Ще одна, знайдена сейсмічними методами, межа між мантією і зовнішнім ядром розташовується на глибині 2775 км. Нарешті, на глибинах понад 5120 км знаходиться тверде внутрішнє ядро, на частку якого доводиться 1,7% маси Землі.

Слайд 17

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Обертання Землі навколо власної осі відбувається з середньою кутовою швидкістю 7,292115 10-5  рад/с,  що приблизно відповідає періоду в 23 год. 56 хв. 4,1с. Лінійна швидкість поверхні Землі на екваторі — близько 465 м/с. Вісь обертання нахилена до площини екліптики під кутом 66° 33' 22''. Цей нахил і річний оберт Землі навколо Сонця обумовлюють виключно важливу для клімату Землі зміну пір року, а власне її обертання — зміну дня і ночі.

Слайд 18

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон У Землі є єдиний супутник — Місяць. Його орбіта близька до кола з радіусом близько 384  400 км. Особлива роль Місяця в космонавтиці обумовлена тим, що він вже досяжний не тільки для автоматичних, але і для пілотованих космічних кораблів. Першою людиною, що ступила на поверхню Місяця 21 липня 1969  р., був американський астронавт Н. Армстронг.

Слайд 19

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Для дослідження будови Місяця використовувалися сейсмічні методи. В даний час картина цієї будови розроблена досить детально. Прийнято вважати, що надра Місяця можна розділити на декілька шарів. Поверхневий шар — місячна кора (її товщина міняється від 60 км, на видимій із Землі половині Місяця, до 100 км — на невидимій). Під корою розташовується верхня мантія — шар товщиною близько 250 км. Ще глибше — середня мантія товщиною порядка 500 км. На глибинах порядка 600–800 км - місячні сейсмічні вогнища.

Слайд 20

Фотоматеріали про Землю і Місяць

Слайд 21

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Марс – четверта планета від Сонця. Якісно новий рівень досліджень Марса почався в 1965 р., коли для цієї мети стали використовуватися космічні апарати, які спочатку облітали планету, а потім (з 1971 р.) і опускалися на її поверхню. Значна частина поверхні Марса є більш світлими ділянками («материки»), які мають червонувато-оранжеве забарвлення; 25% поверхні — більш темні «моря» сіро-зеленого кольору, рівень яких нижче, ніж «материків».

Слайд 22

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Хімічний склад Марса типовий для планет Земної групи, хоча, звичайно, існують і специфічні відмінності. Мантія Марса багата сірчистим залізом, помітна кількість якого знайдена в досліджених поверхневих породах. Мабуть, має відносно низьку температуру (близько 13000С) і низьку густину, ядро Марса багато залізом і сіркою і невелике за розмірами (його радіус порядка 800–1000 км).

Слайд 23

Фотоматеріали про Марс

Слайд 24

Сонце Меркурй Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Юпітер – п'ята планета від Сонця, найбільша планета Сонячної системи. Юпітер – могутнє джерело теплового радіовипромінювання, володіє радіаційним поясом і обширною магнітосферою. Юпітер має 39 супутників, а також кільце завширшки близько 6 тис. км, майже впритул примикаюче до планети. Юпітер не має твердої поверхні, тому, кажучи про його розміри, вказують радіус верхньої межі хмар.

Слайд 25

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Юпітер випромінює в два або три рази більше енергії, ніж одержує від Сонця. Це означає, що планета має внутрішнє джерело енергії. Як і інші планети-гіганти, Юпітер істотно відрізняється по хімічному складу від планет Земної групи. Абсолютно домінуючими тут є водень і гелій але в центрі планети згідно існуючим моделям є рідке ядро з розплавлених металів і силікатів, оточене водно-аміачній рідкій оболонці. Радіус цього ядра близько 1/10 радіусу планети.

Слайд 26

Фотоматеріали про Юпітер

Слайд 27

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Сатурн, шоста планета від Сонця, друга за розмірами після Юпітера велика планета Сонячної системи, відноситься до планет-гігантів, складається головним чином з газів. Майже 100% його маси складається з водню і газу гелію . Планета не має чіткої твердої поверхні, оптичні спостереження утрудняють непрозорістю атмосфери. У сатурна 31 супутників, з яких останні 6 знайдені за допомогою космічних апаратів.

Слайд 28

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон До теперішнього часу у Сатурна встановлено існування 7 кілець, три з яких видні із Землі і знайдені астрономами вже давно. На дві третини Сатурн складається з водню. На глибині, приблизно рівній половині радіусу планети, водень при тиску близько 300 ГПа переходить в металеву фазу. У міру подальшого збільшення глибини зростає частка з'єднань водню і оксидів. В центрі планети (в області ядра) температура порядка 20 0000С .

Слайд 29

Фотоматеріали про Сатурн

Слайд 30

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Уран, сьома планета від Сонця, відноситься до планет-гігантам. Протягом багатьох століть астрономи Землі знали тільки п'ять «блукаючих зірок» — планет. 1781 рік був ознаменовано відкриттям ще однієї планети, названої Ураном. Це відбулося, коли англійський астроном У. Гершель приступив до реалізації грандіозної програми: складанню повного систематичного огляду зоряного неба.

Слайд 31

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Подібно іншим планетам-гігантам, атмосфера Урану в основному складається з водню, гелію і метану, хоча їх відносні внески дещо нижче в порівнянні з Юпітером і Сатурном. Теоретична модель будови Урану така: його поверхневий шар є газорідкою оболонкою, під якою знаходиться крижана (суміш водяного і аміачного льоду) мантія, а ще глибше – ядро з твердих порід. Маса мантії і ядра складає приблизно 85–90% від всієї маси Урану. Температура в центрі Урану близька до 10  0000 С.

Слайд 32

Фотоматеріали про Уран

Слайд 33

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Нептун – восьма планета від Сонця. Він володіє магнітним полем, напруженість якого на полюсах приблизно удвічі більше, ніж на Землі. Астрономи вважають, що нижче атмосфери, на глибині приблизно 10  000 км. Нептун – це «океан», складений з води, метану і аміаку. Оточення Нептуна – складна кільцева система, з трьома головними кільцями і полями пилу між ними. Біля Нептуна рухаються 6 супутників. Найкрупніший з них Тритон.

Слайд 34

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон На Нептуні, як і на інших планетах-гігантах, відбулася багатошарова диференціація речовини, в процесі якої утворилася протяжна крижана оболонка як на Урані. Зі всіх елементів на Нептуні переважають водень і гелій приблизно в такому ж співвідношенні, як і на Сонці. За теоретичними оцінками, є і мантія, і ядро. Маса ядра разом з крижаною оболонкою згідно розрахунковим моделям може досягати 90% всієї маси планети.

Слайд 35

Фотоматеріали про Нептун

Слайд 36

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Плутон – дев'ята від Сонця планета Сонячної системи. В 1930 р. Клайд Томбо знайшов Плутон близько до однієї з областей, передбачених теоретичними розрахунками. Маса Плутона, проте, є настільки маленькою, що відкриття було зроблено випадково як наслідок інтенсивного дослідження тієї частини неба, до якого прогнози привернули увагу. Плутон знаходиться приблизно в 40 разів далі від Сонця, ніж Земля, тому, природно, потік сонячної променистої енергії на цій планеті більш ніж в півтора тисяч раз слабіше, ніж на Землі.

Слайд 37

Сонце Меркурій Сатурн Венера Уран Земля Нептун Юпітер Марс Плутон Звичайно, температура на планеті, до якої світло від Сонця йде більше п'яти годин, низька, так що в атмосфері Плутона, не випробовуючи зріджування, може залишатися тільки неон (більш легкі гази через малу силу тяжіння з атмосфери випаровуються). Діоксид вуглецю, метан і аміак тверднуть навіть при максимальній для цієї планети температурі. В атмосфері Плутона можуть бути і незначні домішки аргону, і ще в більш малих кількостях азоту.

Слайд 38

Фотоматеріали про Плутон

Слайд 39

Джерела інформації : Астрономічна енциклопедія; Велика електронна астрономічна енциклопедія; Інтернет – ресурси.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія