X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНИХ ВИХОВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМУ РОБОТИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК УМОВА ФОРМУВАННЯ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ

Завантажити презентацію

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНИХ ВИХОВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМУ РОБОТИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК УМОВА ФОРМУВАННЯ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ «ПІДСУМКИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ТА НАУКИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2009-2010 н.р. ТА ЗАВДАННЯ НА 2010-2011 н.р.» Секція «ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНИХ ВИХОВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМУ РОБОТИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК УМОВА ФОРМУВАННЯ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ» учасники: координатори дитячих громадських організацій м. Харкова та області

Слайд 2

Дзюба Тетяна Вікторівна, методист науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради Два людських винаходи можна вважати найскладнішими: мистецтво керування і мистецтво виховання. (І.Кант) «ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»

Слайд 3

Соціокультурне середовище є джерелом, що живить розвиток особистості, а не «чинником», що безпосередньо визначає поведінку. Справжніми підставами і рушійною силою розвитку особистості виступають спільна діяльність і спілкування, за допомогою яких здійснюється рух індивідуальності в світі людей, залучення її до культури.

Слайд 4

Особливою педагогічною технологією формування громадянських якостей дитини в системі демократичних відносин учнівського колективу, виховання особливого, вищого типу відповідальності особистості є УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ, як свідома, цілеспрямована діяльність особистості, спрямована на самостійне планування та здійснення власної діяльності.

Слайд 5

Являючи собою частину соціокультурного середовища, позашкільні заклади своєю діяльністю реалізують принцип зв’язку освіти із життям, активно відгукуючись на всі зміни як у потребах власно дитини, так і суспільства в цілому.

Слайд 6

Домінантою навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах є формування гуманістично-зорієнтованої творчої особистості; набуття вмінь і навичок, які конче потрібні для залучення молодого покоління до середовища, що постійно змінюється; отримання додаткових компетенцій.

Слайд 7

Мережа позашкільних навчальних закладів міста Типи ПНЗ Міського підпорядкування Районного підпорядкування Комплексні Палац дитячої та юнацької творчості 1 Центр дитячої та юнацької творчості 8 Школамистецтв 1 Профільні Станція юних техніків 5 Дитячо-юнацький клуб моряків 1 Дитячо-юнацька спортивна школа 12 ВСЬОГО 1 27

Слайд 8

У 2009-2010 навчальному році у 28 позашкільних навчальних закладах міста працювало 2523 творчих об’єднання, в яких займалось 37350 дітей, що складає 36,5% від загальної кількості учнів

Слайд 9

напрями позашкільної освіти науково-технічний еколого-натуралістичний туристсько-краєзнавчий фізкультурно-спортивний художньо-естетичний гуманітарний дослідницько-експериментальний військово-патріотичний

Слайд 10

Слайд 11

Позашкільний навчальний заклад, як ми бачимо, є складним багаторівневим механізмом формування особистості, умови якого природно створені для повноцінного, "ідеального" розвитку як самої системи самоврядування так виховання майбутніх справжніх лідерів.

Слайд 12

Принципи позашкільної освіти та виховання: Гуманізація Єдність загальнолюдських і національних цінностей Демократизація Науковість і системність Безперервність, наступність та інтеграція Багатоукладність та варіативність Добровільність та доступність Самостійність і активність особистості Гармонізація родинної і суцільної освіти та виховання Практична спрямованість позашкільної освіти та виховання

Слайд 13

Задекларованість основних принципів позашкільної освіти і складає підґрунтя самоврядуванню, яке спрямовано на: формування і розвиток соціально активної особистості, виховання патріота суверенної України з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості; забезпечення і захист прав інтересів вихованців, підвищення у них інтересу до знань; розвиток здібностей обдарованих вихованців відповідно до їх нахилів; пропаганду здорового способу життя; запобігання негативним проявам в учнівському середовищі; організацію дозвільно-розважальної діяльності; створення творчих дитячих та молодіжних об'єднань за інтересами.

Слайд 14

У позашкільних навчальних закладах система самоврядування може впроваджуватися за трьома формами: 1. гурткова; 2. внутрішньо-закладна; 3. зовнішня координуюча (обласна, міська, районна). Мета: створення умов для виховання справжнього громадянина демократичного суспільства.

Слайд 15

4-и позашкільні заклади (Ленінського, Орджонікідзевського, Фрунзенського та Червонозаводького районів) здійснюють координуючу функцію, а в 3-х з них ще і працюють гуртки, які сприяють розвитку учнівського самоврядування: ЦДЮТ № 5 – гурток «Основи учнівського самоврядування»; ЦДЮТ № 6 –гуртки «Основи учнівського самоврядування» та «Лідерство – запорука успіху»; ЦДЮТ «Істок» - гурток «ДЮГО «Сузір’я».

Слайд 16

Зміст роботи гуртків «Основи учнівського самоврядування» «Лідерство – запорука успіху» Перспективи розвитку самоврядування Спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН про активну участь дітей та молоді у створені світу, сприятливого для дітей Місцеве самоврядування Учнівське самоврядування Формування команди активу органу дитячого самоврядування Лідер та лідерство Навчання лідерів Основи ефективного лідерства Іміджологія Мистецтво спілкування лідера Діяльність парламенту дітей районного та шкільного рівнів Лідер і його команда Фірмовий стиль парламенту дітей Іміджлідера Організація, підготовка та проведення акцій, заходів, маніфестацій Участь дітей і молоді у прийнятті рішень Робота з молодшими школярами Лідер – організатор однолітків Інформаційне забезпечення діяльності органів дитячого самоврядування Ділові ігри, зустрічі Типовіпрограми МОН України. Збірник Програм для творчих об'єднань позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Соціально-реабілітаційнийнапрям. Укл. Л.М.Павлова: Видавництво Суми ТОВ "АНТЕЙ", 2005.

Слайд 17

Позашкільна освіта, незважаючи на труднощі, повинна і надалі розвиватися, оскільки суспільство конче потребує розвиненого, здорового і творчого молодого покоління, патріотичного і професійного. Перші кроки підлітків по формуванню моделі громадянського суспільства на рівні гуртка, закладу, громадської організації - найбільш цінний практичний результат соціально-педагогічної технології, який є основою формування громадянської відповідальності в суспільстві.

Слайд 18

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Педагогіка