X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальне поняття про прикметник

Завантажити презентацію

Загальне поняття про прикметник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Каліграфічна хвилинка

Слайд 3

ЯКА ЦЕ ПОРА РОКУ? ЩО ДОПОМОЖЕ ЦЕ ВИЗНАЧИТИ?

Слайд 4

ЯКИЙ? ЯКА? ЯКЕ? яскраве руда сірий зелена колючий ЯКІ? їстівні запашні ознаки предметів

Слайд 5

ОЗНАКА ПРЕДМЕТА __________ ___________ . . . ВІДМІНКИ ЧИСЛО РІД Асоціативний кущ ПРИКМЕТНИК

Слайд 6

Слайд 7

1. Прикметник – самостійна частина мови, яка позначає ознаку предмета і відповідає на питання який?яка?яке?які? Веселий, жовтий, дерев'яний, круглий. 2. Всі прикметники змінюються за родами (чоловічий, жіночий, середній), за числами, відмінками. 4. У реченні прикметники виступають у ролі другорядних членів речення. Восени перелітні птахи відлітають у теплі краї. ПОНЯТТЯ ПРО ПРИКМЕТНИК

Слайд 8

Прочитай два тексти. Доберіть заголовок. Ранок. Світає. Дрімає берег моря. Таємниче перешіптуються піщинки. Котяться до берега хвилі. Вони приносять нам новини з морського дна. Сни їх такі ж загадкові, як і саме море. Небо віддає голубінню. Стає воно світлим, ніби оксамит. Хмаринки непомітно зникають. Вітер проноситься над морем. Настає ранок на морі. Тихий літній ранок. Світає … Дрімає зачарований берег моря. Таємниче перешіптуються піщинки. Ніжно котяться теплі морські хвилі. Може, несуть вони новину з дна морського? Може, розповідають свої сни? Загадкові вони в них , такі, як і саме море. Небо віддає голубінню. Стає воно світлим і прозорим, ніби оксамит. Хмаринки, як пухнасті зайченята, непомітно зникають. Лагідний вітерець проноситься над морем. Настає прекрасний літній ранок на морі. Чим відрізняються ці варіанти текстів? У якому з них більше прикметників? Яку роль у тексті відіграють прикметники?

Слайд 9

ОЗНАКИ ПРИКМЕТНИКА ЗА КОЛЬОРОМ Червоний,білий, сірий, зелені. ЗА РОЗМІРОМ Великий, маленький, крихітна. ЗА СМАКОМ Гіркий, солона, солодкі. ЗА МАТЕРІАЛОМ Залізний, золотий, скляні. ЗА ЗОВНІШНІМ ВИГЛЯДОМ Товстий, високий, худий. ЗА ВНУТРІШНІМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ Добрий, сумний, зла. ЗА ВІДНОШЕННЯМ ДО ЧОГОСЬ Сільський, вчорашній, морський. ЗА ПРИНАЛЕЖНІСТЮ Сестрин, братів, материна.

Слайд 10

Поширте речення прикметниками Настав … ранок. Під ногами рипить … сніжок. Дерева стоять у …шубах і шапках. На кущах мороз порозвішував … мереживо. Порушують спокій … синички і горобчики. Вони ласують …насінням, яке насипали їм … школярі.

Слайд 11

Доберіть до поданих прикметників синоніми. Блакитний, багряний, балакучий, бідний, бурхливий, великий, вередливий, вигаданий, галасливий, гарячий, головний, декоративний, добрий, красивий, кмітливий, культурний, напружений, ніжний, розумний, хвалькуватий . Прикметники синоніми та антоніми

Слайд 12

Доберіть антоніми до наступних слів та запишіть їх парами за зразком. активний – пасивний багатий - … білий -… ввічливий - … глибокий - … голосний - … дорогий - … позитивний - …

Слайд 13

Прочитайте текст. Випишіть з нього прикметники у сполученні з іменниками, визначте число та рід прикметників. РАНОК-ЧАРІВНИК У небі спалахнув перший промінь сонця. Нічна темрява ховається в бездонних ущелинах гір-велетнів. Яскравими вогниками переморгуються прозорі росинки на трав`янистому смарагдовому килимі. Пустун-вітерець ніжно тріпає зелені зачіски дерев. Щасливо видзвонюють легенькі весняні листочки. Повітря переповнюється запахом духмяних трав. У світанковій блакиті неба в`ються ластівки. Золоті бджілки, мов домовиті господині, старанно клопочуться над жовтими серцевинками квітів. Ранок-чарівник теплим подихом розбудив природу, звільнив її від ночі-чаклунки. Рід, число і відмінок прикметників залежать від роду, числа і відмінка іменинника, з яким він поєднується.

Слайд 14

ЧИСЛО ПРИКМЕТНИКА ОДНИНА МНОЖИНА РІД ІМЕННИКА чоловічий жіночий середній

Слайд 15

Складіть і запишіть словосполучення, розкриваючи дужки. Радісний(день, усмішка, обличчя, очі). Спортивний (змагання, майданчик, секція, вбрання).

Слайд 16

Відгадайте загадки. Випишіть прикметники, визначте їх число та рід. Вірно людям я служу, їм дерева стережу, дзьоб міцний і гострий маю, шкідників ним здобуваю. Дятел

Слайд 17

Росте вона зимою донизу головою тоненькою, прозорою, біло-голубою. Бурулька

Слайд 18

Утворіть прикметники від інших частин мови. Запишіть за зразком. стрибати - стрибучий сумувати - … радість - … ягоди - … співати - … каміння - … ніч - … круг - …

Слайд 19

ДАВАЙТЕ ПОДУМАЕМО! Загадки. Відгадки- прикметники

Слайд 20

Який журавель не літає? Яким гребенем не розчісуються? Який вузол не можна розв’язати? З якого посуду ніколи не їдять? колодязний півнячим залізничний з порожнього

Слайд 21

рідна,лагідна,найдорожча … запашний,білий,смачний… пухнаста,руда,хитра.. прозора,холодна,джерельна… яскраве,тепле,лагідне… круглий, солодкий, смугастий… Гра «Впізнай іменник за прикметниками»

Слайд 22

Гра «Добери до іменників прикметники» І група - ІІ група - ІІІ група -

Слайд 23

До зустрічі!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова