X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Складні речення без сполучників, із сурядним і підрядним звязком"

Завантажити презентацію

"Складні речення без сполучників, із сурядним і підрядним звязком"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складні речення без сполучників,із сурядним і підрядним звязком

Слайд 2

Для створення висловлювань мовці використовують прості і складні речення.Складні речення ,на відміну від простих,несуть більше інформації.Між їхніми частинами встановлюється зв’язок. Залежно від способу поєднання частин у складному реченні розрізняють такі види складних речень: 1)складні сполучникові речення (складносурядні й складнопідрядні ) 2)складні безсполучникові речення

Слайд 3

Слайд 4

Багатокомпонетне складне речення — поліпредикатна конструкція у системі складного речення, структур, мінімум якої для різних моделей становить три-п'ять предикативних компонентів, поєднаних за допомогою двох-чотирьох сполучних засобів зв'язками сурядності або підрядності чи їхніми різновидами — супідрядності або послідовної підрядності. У широкому розумінні багатокомпонентними вважаються будь-які складні конструкції, що включають не менше трьох простих речень, поєднані як сполучниковим зв'язком, так і безсполучниково: «Сонце пригрівало сильніше(1), із голубого неба долітав повний жалю журавлиний трубний клич(2), який то гучнів, то завмирав, тонучи в голубій безвісті(3)»

Слайд 5

Складні речення ,в яких наявні лише дві частини,називаються: двокомпонентними Складні речення,що мають більше двох частин,називаються: багатокомпонентними.

Слайд 6

Сурядний зв'язок Специфічним синтаксичним зв’язком є сурядний, що реалізується в реченні та словосполученні. Сурядний зв’язок – синтаксичний зв’язок, що поєднує граматично рівноправні компоненти в словосполученні, простому та складному реченні. Сурядний зв’язок виражається за допомогою сурядних сполучників у простих реченнях з однорідними членами, в елементарних і багатокомпонентних складносурядних реченнях, у складних конструкціях із сурядністю і підрядністю. На відміну від предикативного і підрядного сурядний зв’язок не визначальний для виділення членів речення; він лише поширює просте речення однорідними членами. Диференційними ознаками сурядного зв’язку в словосполученні і реченні є: рівноправність компонентів; відкритість/закритість зв’язку; незалежна координація як форма зв’язку. Сурядний зв’язок передбачає такі смислові відношення між елементами словосполучень: єднально-приєднувальні (гроза і вітер, став і дивлюся); протиставні (сонячно, але морозно); розділові (то блискавка, то грім); градаційні (не лише сніг, а й мороз); пояснювальні (нейрони, тобто нервові клітини) . Отже, основними типами синтаксичних зв’язків у словосполученні є підрядний і сурядний.