X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ ЗІ ВСТАВНИМИ СЛОВАМИ

Завантажити презентацію

РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ ЗІ ВСТАВНИМИ СЛОВАМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ ЗІ ВСТАВНИМИ СЛОВАМИ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Лінгвістична розминка 1.Продовжити ряд вставних слів, що виражають упевненість: безумовно, справді, природно. 2.Назвати вставні слова, що виражають емоційне ставлення мовця до змісту повідомлюваного. 3.Дібрати синонім до вставного слова мабуть. Що виражають ці вставні слова? Продовжити ряд поданих вставних слів. 4.Дібрати антонім до вставного слова як на біду. Що виражають ці вставні слова? Продовжити ряд поданих вставних слів. 5.Назвати вставні слова, що виражають послідовність викладу думок, висновок, результат думки, зв’язок з попередньою думкою.

Слайд 3

Мовний аналіз синтаксичних одиниць у зв’язному висловлюванні 1.Прочитати мовчки текст. Визначити його основну думку. Поміркувати, чому автор так назвав висловлювання. Як ви вважаєте: телефон сьогодні — розкіш чи необхідність? 2.Записати текст. Підкреслити в реченнях вставні слова. Пояснити, з якою метою автор використав їх. З’ясувати вживання розділових знаків. 3.Лексична робота (симбіоз — форма співжиття організмів різних видів, яка забезпечує їм взаємну вигоду).

Слайд 4

Мовленнєва ситуація 1.Уявити, що ви на тривалий час опинилися у складних для сучасної людини умовах без будь-якого зв’язку. 2.Скласти міні-висловлювання, описавши свої почуття, мрії та сподівання, використовуючи вставні слова. 3.Пояснити розділові знаки в реченнях зі вставними словами.

Слайд 5

Пояснювальний диктант 1.Записати під диктовку речення. Пояснити розділові знаки в реченнях зі вставними словами. 2.Висловити власну думку, розгорнувши зміст останнього речення. Використати вставні слова.

Слайд 6

Лінгвістичне дослідження Переписати речення, поставити потрібні розділові знаки. Виділити вставні слова, визначити, на яке значення вони вказують. 1.Може то птахи приносять на своїх крилах весну? (Є. Гуцало). 2. На жаль ми не мали можливості знайти для її тітки квартиру десь ближче (О .Донченко). 3. На моє щастя на материні прохання ніхто не зважає (О. Довженко). 4. Здавалося він не чув нічого (Ю. Мушкетик). 5. Можливо блискавиць крило ці горді коси заплело? (А. Малишко). 6. Напевно там водилися й гадюки (О. Довженко). 7. Безперечно вам усе тут незнайоме дивне я знаю. 8. Кажуть нібито ці дроти тягнуться від самих Карпат аж до Чорного моря (З тв. О. Гончара). 9. З Олександрівська з Хортиці поет як гадають поїхав до села Покровського (П. Жур).

Слайд 7

Дослідження-відновлення 1.Відновити речення, уставляючи пропущені слова з довідки. Які з них є вставними, а які — членами речення? Пояснити. Довідка: може; і ось нарешті; взагалі; нарешті; може; взагалі. 2.Записати, розставляючи потрібні розділові знаки. Аргументувати свій вибір.

Слайд 8

Розвиток діалогічного мовлення 1.Розпитати свого товариша по парті про те, які речі він уважає необхідними в його житті, без яких сьогодні некомфортно та дуже важко розвиватись і творити. Скласти діалог. У репліках використати вставні слова. Пояснити розділові знаки в реченнях зі вставними словами. 2.Прослухати діалоги своїх однокласників і визначити найкращий, а також указати на недоліки і шляхи їх подолання.

Слайд 9

Домашнє завдання Виписати з наукових текстів 7–8 речень зі вставними словами, що виражають різні смислові відтінки. Пояснити розділові знаки. Зробити синтаксичний розбір двох речень на вибір.

Слайд 10

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1.Нікішина Т. В. Усі дидактичні матеріали з української мови у 8 класі. — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 224 с. 2.Омельчук С. А., Ляшкевич А. І. Усі уроки української мови у 8 класі / упор. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. І. Ляшкевич — Х.: Вид. група «Основа», 2009. — 331 с. 3.Омельчук С. А. Сучасний урок української мови у 8 класі / уклад. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. Ф. Соломахін, М. В. Чаловська — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 200, с. 4.Федоренко В. Л. Мовні цікавинки. Нестандартні дидактичні матеріали. — Х.:Вид. група «Основа», 2006. — 320 с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова