X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО ПИСЬМОВИЙ ТВІР-РОЗДУМ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ (ЧИ СУСПІЛЬНУ) ТЕМУ В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО ПИСЬМОВИЙ ТВІР-РОЗДУМ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ (ЧИ СУСПІЛЬНУ) ТЕМУ В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПИСЬМОВИЙ ТВІР-РОЗДУМ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ (ЧИ СУСПІЛЬНУ) ТЕМУ В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Дослідження-характеристика 1.Прочитати народні вислови. З’ясувати, яких загальнолюдських і моральних цінностей людини вони стосуються. 1)Не шукай правди в інших, коли в тебе її немає! 2) Брехня і приятеля робить ворогом. 3) Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий. 4) Друзі пізнаються в біді. 5) Добро роби скільки можеш, від того ніколи не занеможеш. 6) Гроші — сила: одних підкуплять, других напоять, а третім лиха накоять.

Слайд 3

Проблемна ситуація 1.Поміркувати, які морально-етичні проблеми хвилюють сучасних юнаків і дівчат. 2.Сформулювати ці проблеми так, щоб їх можна було використати як заголовки майбутніх газетних заміток чи статей.

Слайд 4

Творче спостереження з елементами аналізу 1.Прочитати учнівський твір. Визначити тип мовлення. 2.З’ясувати, чи актуальна тема висвітлюється автором у творі. 3.Виділити мікротеми висловлювання (скласти план). 4.Виділити в тексті твору тезу, доведення й висновки. 5.Довести, чи переконливі аргументи наводить автор на підтвердження тези. 6.Підготувати усний переказ прочитаного.

Слайд 5

Робота з пам’яткою Пам’ятка «Як працювати над твором-роздумом на морально-етичну тему в публіцистичному стилі» 1. Продумайте послідовність викладу думок, складіть план майбутнього твору. 2. У вступі сформулюйте тезу (твердження), яку вам треба довести в основній частині твору. 3. Обґрунтовуючи твердження, використовуйте переконливі аргументи й докази, наводьте приклади.

Слайд 6

Робота з пам’яткою 4. Висловіть власне ставлення до порушеної у творі проблеми. 5.Свої міркування ілюструйте відомими сентенціями, крилатими висловами, прислів’ями та приказками морально-етичної тематики. 6. Використовуйте слова і сполучення слів, що пов’язують тезу й аргументи, аргументи й висновок: тому що, оскільки, тому, відтак, таким чином, отже та ін. 7. Завершіть твір-роздум висновком у вигляді побажання, заклику, звернення чи поради