X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Поет національної честі"

Завантажити презентацію

"Поет національної честі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Поет національної честі» Маловідомі сторінки біографії “Кобзаря”

Слайд 2

«Поети невтомно в майбутнє ідуть, Широка відкрита їм траса, А я собі вибрав занедбану путь – Назад до Тараса. Повсюди розквітли модерн і абстракт, Епохи нової окраса, А я повернув на покинутий тракт, Іду до Тараса. Поети для премій складають вірші, Потрібні їм слава і каса, А я просто так – від душі до душі, Назад до Тараса…»

Слайд 3

Тарас Григорович Шевченко  ( 9.03.1814 с.— 10.03.1861 ) — український поет, письменник, художник, громадський діяч, філософ,  політик, фольклорист, етнограф, історик, з точки зору багатьох українців — людина, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов'язаній з стародавньою православною козацькою культурою і звичаями України.

Слайд 4

Тарас Шевченко – географ – дослідник Одна з найбільш маловідомих сторінок біографії великого Kобзаря - участь в Аральскій географічній експедиції 1848-1849 років.

Слайд 5

Експедицію організовував капітан-лейтенант флоту Олексій Іванович Бутаков. В Оренбурзі  Бутаков звернувся до генерала В.А. Обручева з проханням включити до складу експедиції рядового Шевченка як художника, бо за відсутності фотографій успіх її залежав би від того, як вона наочно оформлена.  Також це б дозволило Шевченку малювати, писати і позбавило б його труднощів солдатської служби. Вирішити це питання було не просто, бо Тарас Григорович в солдати відправлений з власноручним приписом Миколі І : „Под строжайший надзор и с запрещением писать и рисовать”. О.І. Бутаков (19 .02. 1816 — 10 .07.1869) Микола І (6.07.1796 — 2 .03. 1855)

Слайд 6

 З 5 травня 1848 року Тарас Григорович - художник-дослідник Аральської географічної експедиції. Про це радісно повідомляє у листі  А. Лизогубу: „Я тепер веселий йду на оте нікчемне море Аральське. Не знаю, чи вернуся тілько!.. А йду, їй-богу веселий”. А небезпека для учасників експедиції дійсно була: в степу загроза захворіти холерою чи чумою, потонути в бурхливому недослідженому морі, загинути в сутичці. Південне узбережжя Аралу входило у Хивинське ханство, вороже до Рорсійської імперії. Аральське море Д.А. Лизогуб (1850 - 10.08.1879)

Слайд 7

 Тарас Шевченко нарешті скинув ненависний йому солдатській мундир і, за свідченням очевидців, ходив у парусиновій сорочці і шараварах, а зимою - у чорному сюртуку і драповому пальті. Про це пише О.І. Макшеєв, заступник начальника експедиції. З ним Тарас Григорович найбільше подружився, і під  час сухопутної подорожї жив разом в одному наметі - „джоламейці”. Ось що згадує Макшеєв у своїх спогадах: „Шевченко был весел и по-видимому очень доволен раздольем степи и переменного своего положения. Походная обстановка его нисколько не тяготила». На привалі поет жартівливо звертався до Макшеєвого денщика зі словами: „Дай, братец, квасу со льдом, ты знаешь, что я не так воспитан, чтобы пить голую воду». О.І. Макшеєв

Слайд 8

   Через три місяці, з 30 липня 1848 року починається морська частина експедиції. На шхуні „Kонстантин” було двадцять сім чоловік і з них чотири офіцери. Шевченко плаває на кораблі у офіцерській каюті.     Тарас Григорович багато малює: пейзажи, портрети. Збереглось понад сто робіт. Натхненно пише. На цей період припадає основна частина його письменної творчості в засланні. Шхуна „Kонстантин” Автопортрет

Слайд 9

Мис Бай-Губек. Акварель (20.08.1484) Пожежа в степу. Акварель (12.05.1848)

Слайд 10

З приходом весни експедиція продовжувала дослідження моря, аж до 22 вересня 1849 року. Звіт Аральської географічної експедиції був гідно оцінений великими географами О. Гумбальдом і В.Семеновим Тянь-Шанським. Німецький учений, ознайомившись з ним, написав: „Це істинно відкриття в географії”. Семенов Тянь-Шанський, підсумовуючи результати досліджень, підкреслив, що її успіх був би неможливий без чудових іллюстрацій Т.Г.Шевченка.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література