X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Борис Олійник

Завантажити презентацію

Борис Олійник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Борис Олійник – лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка 1983 року за твори:”Сива ластівка”, ”У дзеркалі слова”, ”Дума про місто”

Слайд 2

Народився Борис Ілліч Олійник 22 жовтня 1935 р. в с. Зачепилівці на Полтавщині в родині службовця.

Слайд 3

У 1953 р. після закінчення середньої школи Б. Олійник вступив на факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка, по закінченні якого працював у редакціях газети «Молодь України», журналів «Ранок», «Дніпро», «Вітчизна». У 1957 р. на сторінках університетської багатотиражки з'явився перший вірш Олійника — «Б'ють у крицю ковалі».

Слайд 4

Поет високої культури і громадянського обов'язку, Борис Олійник зосереджує свою увагу на найбільш важливих проблемах часу, наполегливо утверджує високі гуманістичні ідеали, бореться зі злом.

Слайд 5

Відзнаки і нагороди Лауреат Державної премії СРСР, Державноїпремії України ім. Т. Шевченка, міжнародних премій імені Сковороди та «Дружба», Герой України (до 70-річчя з дня народження). Відомий державний діяч: обирався депутатом Верховних Рад СРСР (з 1989 по 1991 рік — віце-голова Палати Національностей Верховної Ради СРСР) та України. За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України Президент України Віктор Ющенко 16 січня 2009 нагородив Бориса Олійника орденом Свободи[2]. Орден князя Ярослава Мудрого IV ст.(1999[3]), V ст. (1995[4]). 15 жовтня 2009 удостоєний звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка»[5]

Слайд 6

“ Коли вже народився ти поетом, - За все відповідай у цім житті “, - ці слова Б.Олійника стали своєрідним кредо його творчості.

Слайд 7

Творчість 1948 - Надруковано перший вірш “Краю мій!” у Новосанжарській районній газеті “Ленінським шляхом”. 1959 - Вихід у світ збірки нарисів “За Північним Дінцем”. 1962 - Вихід у світ першої збірки поезій “Б’ють у крицю ковалі”. 1962 - Вихід у світ збірки поезій “Двадцятий вал”. Присудження премії імені М.Островського за збірки: “Б’ють у крицю ковалі” і “Двадцятий вал”. 1964 - Вихід у світ збірки поезій “Вибір”. 1965 - Вихід у світ поетичних збірок “Гонг” і “Поезії”. 1968 - Вихід у світ збірки поезій “Коло”. 1972 - Вихід у світ збірки поезій “На лінії тиші”. 1973 - Вихід у світ поетичних збірок “Рух” і “Стою на землі” (російською мовою). 1974 - Вихід у світ збірки поезій “Ми знаємо для чого жить”.

Слайд 8

1975 - Вихід у світ збірки поезій “Гора”. 1976 - Вихід у світ поетичних збірок “Істина” і “Кредо”. 1977 - 1979 - Вихід у світ поетичних збірок “Стою на землі” (російською і вірменською мовами), “Кредо” та “На лінії тиші” (російською мовою), “Заклинання вогню” (українською і білоруською мовами), “Земля”(естонською мовою), “В центрі кола” (російською мовою), “Сива ластівка”. 1980 - Вихід у світ збірки поезій “Стою на землі” (азербайджанською мовою). 1981 - Вихід у світ поетичних збірок “У дзеркалі слова”, “Доля”. 1982 - Вихід у світ (окремими книжками) поем “Дума про місто”, “Золоті ворота” (російською мовою), “Крило”, “Заклинання вогню” (словацькою мовою), “Урок” (грузинською мовою).

Слайд 9

1983 - Нагородження Державною премією УРСР імені Т.Г.Шевченка (за збірки поезій “Дума про місто”, “Сива ластівка”, “У дзеркалі слова”). Вихід у світ публіцистичної книжки “Планета поезія”, збірки “Поеми”. 1984 - Вихід у світ поетичних збірок “У дзеркалі слова” (російською мовою), “Міра”, “Сива ластівка” (видання друге, доповнене). 1985 - Вихід у світ “Вибраних творів” у 2 томах, збірок “Вибране” (російською мовою), “Поезії” (молдовською мовою). 1986 - Вихід у світ збірки “Поезії”. 1987 - Вихід у світ (окремою книжкою) поеми “Трубить Трубіж”. Обрання головою правління Українського фонду культури (один з фундаторів цієї благодійної організації). Фундатор щорічного міжнародного Шевченківського свята “В сім’ї вольній, новій”.

Слайд 10

1988 - Вихід у світ збірки “Сива ластівка” (російською мовою). 1989 - Вихід у світ збірки поезій “Поворотний круг”. 1990 - Вихід у світ публіцистичної книжки “Криниці моралі та духовна посуха”. Ініціювання спорудження пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 рр. (відповідно до цієї ініціативи в 1990-93 рр. поблизу м. Лубен Полтавської області створено Меморіал Скорботи). 1992 - Вийшла друком книжка “Два роки в Кремлі” (російською мовою). 1993 - Вийшла друком книжка “Відступник, або Два роки в Кремлі” (українською, російською, азербайджанською, угорською мовами). 1994 - Нагородження міжнародною премією імені Григорія Сковороди (за есе “Чай подвійних стандартів, або Хто і з якою метою сатанізує сербів”). 1995 - Вийшли поетичні збірки “Сива ластівка” (видання третє, доповнене), “Шлях”, публіцистична книжка “Сатанізація сербів, кому вона потрібна?” (паралельно українською і сербською мовами).

Слайд 11

1996 - Вихід у світ збірки поезій “Відлуння криці” (болгарською мовою). 1997 - Вихід у світ поеми “Трубить Трубіж” (перевидання), збірки поезій “Гамлет і ХХ століття ” (румунською мовою). 1998 - Вихід у світ поетичних збірок “Трубить Трубіж” (вірші та поеми), “Привіт з Дніпра” (сербською мовою). 1999 - Вихід у світ збірки поезій “Біла мелодія”, історичного нарису “Жорстока правда”, есе “Хто наступний?” (українською і російською мовами). 2000 - Вихід у світ збірки поезій “Таємна вечеря”, поеми “Трубить Трубіж” (російською мовою). 2001 - Вихід у світ збірок поезії “Знак”, “Стою на землі” і книжки “Два роки в Кремлі” (сербською мовою). 2005 - 2006 - Вихід у світ “Вибраних творів” у 2 томах.

Слайд 12

Віддай усе, що взяв, і освятись. Ще більше, ніж узяв, зумій віддати… Стоїть на видноколі світла мати – У неї вчись.

Слайд 13

І стоїть тепер над воротами, І когось так печально жде: Може, хтось-таки… Ну, хоч хтось-таки?... Та ніхто до неї не йде.

Слайд 14

Мамо, вечір догоря, Вигляда тебе роса, Тільки ти, немов зоря, Даленієш в небеса, Даленієш, як за віями сльоза.

Слайд 15

Такий, як є, стою на кружині. Мені нема що від людей ховати:

Слайд 16

Он сад цвіте.

Слайд 17

Он… одцвітає мати.

Слайд 18

Он батьків сміх… у рамці на стіні

Слайд 19

Пісня про матір Пісня про матір Пісня про матір

Слайд 20

Використана література

Слайд 21

Презентацію виконала вчитель Мошнівської ЗОШ Огієнко Вікторія Іванівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література