X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Наукова діяльність О.М Бутлерова"

Завантажити презентацію

"Наукова діяльність О.М Бутлерова"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наукова діяльність О.М Бутлерова

Слайд 2

Загальні відомості Олександр Михайлович Бутлеров (1828-1886), народився в селі Бутлеровка, нині Олексіївський район Татарстану) - російський хімік, творець теорії хімічної будови органічних речовин, родоначальник "бутлеровской школи" російських хіміків, вчений – бджоляр, громадський діяч, ректор Імператорського Казанського університету в 1860 - 1863 роках.

Слайд 3

Наукова діяльність Ще будучи вихованцем пансіону почав цікавитися хімією: разом з товаришами вони намагалися виготовити то порох, то "Бенгальські вогні". Одного разу, коли один з дослідів привів до сильного вибуху, вихователь суворо покарав його. Три дні поспіль Бутлерова виводили і ставили в куток на весь час поки інші обідали. На шию йому вішали чорну дошку, на якій було написано "Великий хімік". Згодом ці слова стали пророчими.

Слайд 4

Наукова діяльність В Казанському університеті Бутлеров захопився викладанням хімії, професорами якої були К. К. Клаус і Н. Н. Зінін. З 1852, після переходу Клауса в Дерптський університет, Бутлеров очолив викладання всієї хімії в Казанському університеті. В 1851 Бутлеров захистив магістерську дисертацію "Про окисленні органічних сполук", а в 1854 в Московському університеті - докторську дисертацію "Про ефірних маслах". Під час закордонної поїздки в 1857 - 1858 зблизився з багатьма видатними хіміками, у тому числі з Ф. А. Кекуле і Е. Ерленмейера, і провів близько півроку в Парижі, діяльно беручи участь у засіданнях щойно організованого Паризького хімічного суспільства. У Парижі, в лабораторії Ш. А. Вюрца, Бутлеров почав перший цикл експериментальних досліджень. Відкривши новий спосіб отримання йодистого метилену, Бутлеров отримав і досліджував численні його похідні; вперше синтезував гексаметилентетрамін ( уротропін) і полімер формальдегіду, який при обробці вапняною водою переходив в цукристе речовина (що містить, як було встановлено Е. Фішером, a-акрозу). За словами Бутлерова, це - перший повний синтез цукристого речовини.

Слайд 5

Науковий внесок Бутлеров вперше пояснив явище ізомерії тим, що ізомери - це з'єднання, що володіють однаковим елементарним складом, але різним хімічним будовою. У свою чергу, залежність властивостей ізомерів і взагалі органічних сполук від їх хімічної будови пояснюється існуванням в них передається вздовж зв'язків "взаємного впливу атомів", в результаті якого атоми залежно від їх структурного оточення набувають різне "хімічне значення". Самим Бутлеровим і особливо його учнями В. В. Марковникова і А. Н. Поповим це загальне положення було конкретизоване у вигляді численних "правил". Вже в XX столітті ці правила, як і вся концепція взаємного впливу атомів, отримали електронну інтерпретацію.