X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
„Харкове мій, моє місто кохане”

Завантажити презентацію

„Харкове мій, моє місто кохане”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

У слові „Харків” – шелестіння трав, І грім громів, і трепетні пісні, І Дике поле у стрімких вітрах, І сьогодення, і майбутні дні… Н. Супруненко

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

І. Від прадідів – онукам. ІІ. Як народилося та зростало дивне місто. ІІІ. Мандруємо харківськими вулицями. ІV. Ми дякуємо вам, славетні співвітчизники.

Слайд 5

На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося про: ставлення українського народу до Батьківщини; виникнення та історичний розвиток Харкова; культуру та архітектуру рідного міста; роль харків’ян у розвитку вітчизняної науки, культури та мистецтва.

Слайд 6

Розподіліть ролі в групі: спікер (головуючий), секретар, посередник, доповідач. Стежте за часом. Поважайте інших членів групи, критикуйте позицію, але не людину. Говоріть послідовно, не виходьте за межі запропонованої теми.

Слайд 7

Слайд 8

Герб нашого міста було створено 21 вересня 1781 року указом імператриці Катерини ІІ. На зеленому тлі зображений ріг достатку з плодами і квітками, і кадуцей, або жезл Меркурія. Меркурій – казковий бог, який на думку стародавніх людей, захищав торгівлю та ремесла.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

1-й рядок: поняття. 2-й рядок: 2 прикметника-епітети до поняття. 3-й рядок: 3 дієслова до поняття. 4-й рядок: 1 речення-висновок до поняття. 5-й рядок: 1 слово-синонім до поняття.

Слайд 19

Харкове мій, моє місто кохане, тільки тобою на світі живу. Вас, неповторні мої харків’яни, я недарма земляками зову. З вами ділив і жалі, і тривоги, вчився любить і людей і життя. Рідна Сумська – наша спільна дорога – Нас у щасливе веде майбуття. Харкове мій, моя дума і воля, разом з тобою зростав і мужнів. Зичу тобі незрадливої долі, я ж бо – один з твоїх вірних синів. Щира синівська любов не зівяне, Харків нам силу й натхнення дає. Горді ми з того, що ми – харків’яни, Ми ще прославимо місто моє. Анатолій Подорожко

Слайд 20

Самостійно знайти та вивчити напам’ять поезію про Харків, зробити її ідейно-художній аналіз. Скласти акровірш «Харків – зірка України». Написати лист-звернення до сучасників «Харків мого майбутнього».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна