X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Невдачі політики Микити Хрущова"

Завантажити презентацію

"Невдачі політики Микити Хрущова"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Невдачі політики Микити Хрущова

Слайд 2

Час Хрущова - один з найбільш значних і непростих періодів нашої історії.  Значних - Тому що безліч великих подій відбулася в цю добу.  Непростих - тому що стосується десятиліття, що спочатку називалося «славним», а потім засуджене як час "суб'єктивізму". 

Слайд 3

Мінуси політики Микити Хрущова

Слайд 4

Політична сфера Лібералізація суспільно-політичного життя не зачепила основ тоталітарного режиму. Хрущов, розвінчуючи культ особи Сталіна, непомітно створював власний. Щоправда, на думку істориків, його не можна було назвати «самодержцем за сталінським зразком», радше він залишався тільки «кандидатом у Сталіни». Він не противився звеличенню власної особистості. Якщо в 1963 році його портрет у центральних газетах був надрукований 120 разів, то за неповний 1964 – більше 140. Відсутність демократизації. Реформи усі були неповними, половинчастими, часто не доведеними до кінця, особливо під час останніх років Хрущова при владі – періоду “Реформаторської гарячки”. Переважна більшість проголошених ним численних реформ і новацій мали пропагандистський ефект і не давали обіцяних результатів. Паралельно з реабілітацією жертв сталінських репресій відбувалися нові політичні репресії. Зміни до законодавства про кримінальну відповідальність за державні злочини – внесли статтю “антирадянська агітація і пропаганда”, яка стосувалася справжніх патріотів України, зокрема УРСС. Так, наприклад, у період з 1954-1959рр було репресовано понад 3,5 тисячі осіб.

Слайд 5

Невиконана обіцянка населенню держави про життя при комунізмі. У результаті непродуманої військової реформи величезна кількість офіцерів залишилась без роботи, житла та цивільної спеціальності. Постійне змагання двох систем – показників США та СРСР. Невиконані обіцянки “наздогнати та перегнати Америку”. Викриття культу особи Сталіна дало поштовх до масових заворушень у деяких країнах Європи (Польща, Угорщина). Для розв’язання двох міжнародних криз Хрущов вдався до силових методів. За часи правління Микити Хрущова була збудована Берлінська стіна (1961) як символ протистояння соціалізму і капіталізму. Блокування створення стратегічної авіації і як наслідок – катастрофічне відставання від США. Силові розгони масових “голодних” заворушень у Новочеркаську (26 людей загинуло, 58 поранені, 7 засуджені до вищої міри покарань) Згадаймо також, що будучи секретарем Московського міськкому, Хрущов був одним з головних організаторів терору НКВС у Москві і Московській області: він входив до складу “трійки”, яка в день виносила розстрільні вироки сотням людей.

Слайд 6

Слайд 7

Соціально-економічна сфера Зниження приросту національного доходу з 10% до 6%. Впровадження політики перешкоджання змісту худоби в особистій власності громадян, через що загинули мільйони голів худоби. Невдала спроба посіву величезної кількості кукурудзи, а у результаті – зниження врожаю унаслідок ерозії грунту, регулярні закупівлі зерна за кордоном з 1963 року. “ У всіх областях і краях Союзу може давати врожай кукурудза.” Рішення про припинення виплат за облігаціями внутрішньої позики в 1957 році, проведення невдалої девальвації рубля в 1961 році. Як наслідок цього – багаторазове збільшення цін на товари народного споживання. Обмежувалось присадибне господарство з 1956 року. Особливе роздратування тогочасної державної і партійної номенклатури викликала схильність М. Хрущова до омолодження керівництва, спонтанних, а іноді відверто авантюрних кроків у кадровій політиці, які нерідко ламали людські долі.

Слайд 8

Адміністративно-командна система управління, набувши до того ж вкрай нецивілізованих форм, створила потужний бар’єр між селянином та землею. Нераціональне використання бюджету: багато грошей витрачалося на військові витрати (40% від національного доходу і 25% від ВВП (стверджував А. Д. Сахаров)), низькій рівень життя, злидні пенсіонерів та інвалідів, недостатнє фінансування науки і культури, скорочення частки витрат на охорону здоров'я. Зростання боргів колгоспів державі. Відсутність кадрів для експлуатації складної сільгосптехніки. Перебої в постачанні населення продуктами.

Слайд 9

Слайд 10

Взагалі ж історики, зокрема Данилов С.Ю та Нікітін В.М. дають наступну оцінку економічній політиці хрущовських реформ: В їх основі лежав волюнтаризм першої особи країни. За своїми цілями вони були утопічними і не враховували справжнього стану економіки. За обраними напрямками досягнення цілей економічна політика була суперечлива. Методи проведення реформ були чисто командно-адміністративними, антидемократичними. Думка мас фактично не бралася до уваги.

Слайд 11

Сфера культурного життя Масова антирелігійна кампанія – ліквідаторська політика стосовно Православної церкви Боротьба з “нездоровими явищами в мистецтві” за допомогою адміністративно-державних методів (від парткомів до бульдозерів”). Гоніння художників – авангардистів. Некомпетентність у ряді питань науки призвела до оголошення кібернетики лженаукою, в результаті держава дуже різко відстала у цьому питанні від заходу.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія