X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
навчання всередньовіччі

Завантажити презентацію

навчання всередньовіччі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правління данила галицького

Слайд 2

особистість Данило Романович (бл. 1201–1264 рр.) – волинський та галицький князь, король – із 1253 р. Син засновника Галицько-Волинської держави князя Романа Мстиславича.

Слайд 3

Після загибелі Романа Мстиславича розпочався майже сорокарічний період міжусобних воєн та іноземного втручання у справи галицьких і волинських земель.

Слайд 4

Внутрішня та зовнішня політика князя Данила  Князювати Данило Галицький почав на Волині у 20-х рр. 13 ст., а 1238 р. утвердився і в Галичині, подолавши міжусобні чвари, що спалахнули по смерті Романа з ініціативи галицького боярства.

Слайд 5

Протягом володарювання йому доводилося одночасно долати опір кількох суперників: зі сходу загрожували монголи, із заходу на українські землі зазіхали Литва, Польща та Угорщина. Одночасно доводилося воювати з непокірними боярами, які схилялися до Ростислава Михайловича з чернігівської династії та його союзників.

Слайд 6

У 1245 р. військо Данила Галицького здобуло блискучу перемогу в битві проти приведеного Ростиславом війська угорського короля та його союзників біля міста Ярослава на Сяні, які так прагнули повернути Галичину.

Слайд 7

Внаслідок Ярославської битви Данило зламав опір бояр, остаточно утвердився у Галичі та надовго поклав край зазіханням Угорського королівства. Тоді ж князь здійснював успішні походи проти литовців і ятвягів, у 1244 р. взяв Люблін і Люблінську землю.

Слайд 8

Допомагаючи своєму сину Романові, одруженому зі сестрою австрійського герцога Фрідріха II Бабенберга Гертрудою, у боротьбі за австрійську корону, Данило Галицький пішов на Чехію та Силезію.

Слайд 9

Активність зовнішньої політики Данила виявлялася й династичними шлюбами його дітей Так, Лев Данилович був одружений із дочкою угорського короля Бели IV. Шварно, взяв шлюб із дочкою литовського князя Міндовга. Дочку Данила Переяславу було видано заміж за мазовецького князя Земовита

Слайд 10

Важливим напрямком зовнішньої політики Данила Галицького були відносини з монгольськими володарями. Здійснивши подорож в Орду, Данило починає шукати союзників у боротьбі з ординцями.

Слайд 11

Із цією метою налагоджує союзницькі відносини з Польщею, Угорщиною, Владимиро-Суздальським князівством.

Слайд 12

Відгукнувся князь на пропозицію Ватикану розпочати переговори про участь русичів у хрестовому поході європейських держав проти монголів. До того ж папа Римський Інокентій ІV плекав надії на запровадження релігійної унії (об'єднання) між православ’ям і католицизмом у Галицько-Волинському князівстві.

Слайд 13

Щоб заохотити до походу князя папа запропонував Данилу прийняти королівську корону.

Слайд 14

Він здійснив військовий похід проти хана Куремси, в якому здобув перемогу 1254р.. Проте за п’ять років хан Бурундай змусив Данила визнати зверхність Золотої Орди. Таким чином, антимонгольська політика Данила зазнала краху.

Слайд 15

1264— Данило Галицький занедужав і помер у Холмі, де й похований у церкві святої Богородиці, яку сам і збудував. Літописець, оплакуючи його смерть, назвав його «другим по Соломоні».

Слайд 16

Значення діяльності князя Данила Галицького: відновив єдність Галицько-Волинського князівства в умовах боротьби з боярством та зовнішніми ворогами; підняв міжнародний авторитет Галицько-Волинської держави; був видатним полководцем, дипломатом, державним діячем; показав можливість успішної боротьби проти монголо-татар.

Слайд 17

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія