X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України

Завантажити презентацію

Значення української мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Значення мови в житті людини й суспільства. Українська мова – державна мова України Урок української мови в 5 класі Запорізький колегіум “Елінт” Вчитель: Муковоз Олена Іванівна

Слайд 2

Мета уроку Розширити відомості учнів про рідну мову; Розвивати мовленнєву культуру; Виховувати пізнавальний інтерес до української мови та поглиблювати знання про неї

Слайд 3

Робота з текстом …Мово рідна! Ти ж – як море – безконечна, могутня, глибинна. Котиш і котиш хвилі своїх лексиконів, а їм немає кінця-краю. Красо моя! В тобі мудрість віків і пам’ять тисячоліть. Скарбе мій єдиний, з тобою я найбагатший і найдужчий у світі. Без тебе – перекотиполе, що його вітер несе у сіру безвість, у млу небуття… (За С.Плачиндою)

Слайд 4

“Продовжи ряд” 1 група МОВА (ЯКА?) РІДНА … 2 група МОВА ЦЕ … Краса нашого народу

Слайд 5

Поясни значення слів та словосполучень Рідна мова – Національна мова – Державна мова -

Слайд 6

“Хвилинка правознавства” Стаття 10 Конституції України Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Слайд 7

“Літературна скарбниця” Давно колись жили три брати. І от якось, полюючи, вони потрапили у володіння злого чарівника.

Слайд 8

Той жорстоко повівся з братами: одного осліпив, другого зробив глухим, а третьому відібрав мову

Слайд 9

Але чари діяли доти, доки брати не вернуться додому…

Слайд 10

Відпустив чарівник братів порізно. Першим додому прийшов сліпий брат – і знову став зрячим. Другим дістався глухий – і став чути. А третій, німий, так і не повернуся…. Як ви гадаєте, ЧОМУ?

Слайд 11

Мудрі слова Мова – втілення думки Добре тому жити, хто вміє гарно говорити Слово – вітер, письмо – грунт. Людина без книги, як вітер без води. Скільки я знаю мов, стільки разів я людина.

Слайд 12

МИСЛЕННЯ УКРАЇНСЬКА МОВА СПІЛКУВАННЯ ПЕРЕДАЧА ЗНАНЬ ПІЗНАННЯ СВІТУ ДЕРЖАВА + НАРОД

Слайд 13

Питання: Яке значення української мови в житті нашого суспільсьва? Як ви розумієте роль української мови як державної? Що цікавого ви дізналися на уроці? Що запам’ятали?

Слайд 14

Домашнє завдання Виписати 3-4 висловлювання видатних людей про мову, оформити графічно. Підготувати усне висловлювання “Мова – скарбниця нашого народу”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова