X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Замітка до газети типу роздуму

Завантажити презентацію

Замітка до газети типу роздуму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: розвиток мовлення. Замітка до газети типу роздуму.

Слайд 2

Чи знаєте ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро? Адже всі ми, хоч і опосередковано, використовуємо їх щодня. Від батарейок працюють годинники, електричні зубні щітки, електробритви, ліхтарики, комп'ютерні мишки,  а також телефони, плеєри, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації та інша апаратура. У кожному автомобілі використовується акумулятор, який, по суті, теж є батарейкою. Зараз батарейки продаються практично в кожному магазині або кіоску, і всім їм знаходиться застосування. Цікаво, куди вони потім діваються?..

Слайд 3

А діваються використані батарейки в більшості своїй на «кладовище сміття». І це далеко не так безневинно, як може здатися на перший погляд.

Слайд 4

Термін служби первинних (неперезаряджуваних) батарейок зовсім короткий, вторинних - набагато довший, тому що їх можна перезаряджати величезну кількість разів. Але рано чи пізно всі вони стають непридатними до використання. І коли настає час позбуватися неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвого кошика».

Слайд 5

А цей знак друкується на кожній батарейці не дарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля та двоокис марганцю, електроліт із хлориду амонію. Ці речовини просочуються в землю й ґрунтові води, завдаючи тим самим непоправної шкоди всьому живому, в тому числі й людині. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі й даємо нашим дітям, випаровуються в повітря, яким ми дихаємо.

Слайд 6

У багатьох країнах фінансуються державні програми з переробки й знешкодження батарейок на спеціальних заводах. Це задоволення не з дешевих, а швидше з благородних. На жаль, у нашій країні такі програми не передбачені й не фінансуються.

Слайд 7

Проте взимку 2012 року це питання було підняте волонтерським рухом «Екофан». Учасники руху організували в Києві пункти прийому використаних батарейок, унаслідок чого було зібрано більше 30 кг старих елементів живлення, які переправили до Львова на підприємство «Арґентум», що взялося їх знешкодити й навіть отримати користь із металів, які містяться в цих батарейках. Акція тривала тільки 7 днів, але виявилася такою успішною, що деякі пункти продовжили збирання використаних батарейок.

Слайд 8

Ті, хто збирає батарейки, уточнюють, що утилізація буде проводитися тепер у Європі. Для цього необхідно, щоб якомога більше людей звернули увагу на таку можливість, адже чим більше батарейок набереться, тим простіше буде організувати вивезення за кордон. Не залишайтеся байдужими до власного майбутнього! Чим більше людей дізнається про пункти прийому використаних батарейок, тим більше шансів на те, що це добровільне починання не буде забуте.

Слайд 9

Такі акції відбуваються у великих містах, але й мешканці маленьких містечок та сіл можуть зробити багато для збереження довкілля. Зберіть батарейки у Вашому селі чи містечку й організуйте вивезення до найближчого пункту прийому в більшому місті. А зберігати їх тимчасово можна так…

Слайд 10

Завдання: написати замітку до газети у формі роздуму (теза, докази, висновок) на тему “Що робити з батарейками?”.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова