Загальна характеристика типу Губки, їх роль у природі та житті людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Основні риси тип одних з найбільш примітивних багатоклітинних тварин Більшість з них не мають характерної симетрії тіла тіла губок не диференційовані на тканини Функціонально клітки губок мало пов’язані між собою висота від 1,5 мм до 1 м Прикріплений спосіб життя від кількох тижнів до двох років; кінська губка може жити до 50 років Здатність до регенерації
Будова губок Тіло губок - двошарова пориста стінка, яка оточує центральну порожнину. Між шарами стінки знаходиться драглиста мезоглея, в якій містяться клітки різного виду.
Живлення губок Під дією джгутикових кліток – хоаноцитів, що вистилають внутрішню поверхню губок, вода із зваженими харчовими частками закачується через пори у внутрішню порожнину. Тут різні органічні речовини, а також бактерії і планктон захоплюються хоаноцитамі. Продукти метаболізму виходять разом з водою назовні через широке гирло.
Розмноження та життєвий цикл Більшість губок гермафродити. Розмноження статеве та нестатеве. Нестатеве: брунькування (бруньки не відокремлюються від тіла, тому утворюються колонії) Статеве: зовнішнє запліднення зигота личинка доросла губка
Класифікація Основа класифікації – будова скелета, який знаходиться в мезоглеї та утворений мікроскопічними голками - спікулами Клас Вапнякові губки Клас Звичайні губки Клас Скляні губки скелет з кальций карбонату скелет з крем-незему скелет з крем-незему (6 осей)
Практичне значення прикраси для медичних цілей (бодяга – засіб проти сінців) грецькі туалетні губки - природний гігієнічний засіб. Завдання шкоди береговим спорудженням (свердлильна губка кліона)
Схожі презентації
Категорії