X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вправи на переконструювання речень різних за метою висловлювання. Визначення головних слів в реченні

Завантажити презентацію

Вправи на переконструювання речень різних за метою висловлювання. Визначення головних слів в реченні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок з української мови у 2 кл. Презентацію підготувала Герцюк Орися Петрівна вчитель Пеньківського НВК с. Старі Кути Косівського р-ону Івано-Франківської обл.

Слайд 2

Тема уроку Вправи на переконструювання речень різних за метою висловлювання. Визначення головних слів в реченні.

Слайд 3

Мета уроку Узагальнити і систематизувати знання про види речень за метою висловлювання. Закріпити навички правильного інтонування речень, додержання логічного наголосу. Вчити переконструюванню речень з розповідного в питальне та спонукальне. Розвивати зв’ язне мовлення. Виховувати любов до природи.

Слайд 4

Обладнання Малюнки осені, таблиця, загадки, ребуси, підручник з укр. мови 2 кл.

Слайд 5

Організація класу до уроку Пролунав дзвінок, Починаємо урок. Працюватимем старанно, щоб почути у кінці: що у другому всі в класі діти просто – молодці!

Слайд 6

Перевірка домашнього завдання Які питальні речення ви відшукали у вправі? Прочитайте спонукальні речення. Які розповідні речення ви списали?

Слайд 7

Закріплення вивченого матеріалу. 1.Фронтальна бесіда. -Що таке речення? -Які типи речень за метою висловлювання ви знаєте? -Які речення називаються розповідними? - Які розділові знаки можуть стояти в кінці розповідного речення? -Які речення називаються питальними? -Які речення називаються спонукальними? -Які розділові знаки можуть стояти в кінці спонукальних речень?

Слайд 8

Каліграфічна хвилинка. Оо Сс Нн ос ін нь осінь -Розгляд малюнка. -Яка пора року зображена на малюнку? -Відгадайте загадку. Чарівниця ходить гаєм, всі дерева роздягає. (Осінь)

Слайд 9

Звуко-буквений аналіз Звуко-буквений аналіз слова осінь. Складання звукової моделі.

Слайд 10

Творча робота -Добирання слів, які змальовують осінь. (Осінь-чарівна, кольорова…) -Робота з деформованим реченням. на осінь листочки розмалювала деревах (Осінь розмалювала листочки на деревах.) -Складіть і запишіть речення. -Яке це речення за метою висловлювання? -До речення складіть графічну схему. -Визначте і підкресліть головні слова в реченні.

Слайд 11

Розвиток мовлення -Переконструювання розповідного речення в питальне та спонукальне. (Що розмалювала осінь? Хто розмалював листочки на деревах?) (Осінь,розмалюй, будь ласка, листочки на деревах)

Слайд 12

Робота над загадками Цього місяця розквітають всі квіти, Цього місяця ждуть з нетерпінням всі діти. (Вересень) Кличуть нас ліси,поля,сади, Дозбирати осені плоди. Із дерев спадає листя жовте. То землею ходить місяць …(Жовтень) Пісня не лине пташина, Мрійно задуманий сад, Голі поля і долини, Місяць іде …(Листопад)

Слайд 13

Словникова робота Листопад-назва одинадцятого місяця року,третього місяця осені; час опадання листя (синонім:падолист). -Чому місяць листопад має таку назву? -Утворіть словосполучення із словом листопад. (Осінній листопад)

Слайд 14

Фізкультхвилинка Ритмічні вправи під музичний супровід

Слайд 15

Тренувальні вправи -Робота з підручником. Вправа 162. З якої казки ці рядки? Хто розкаже казку? Виконайте вправу самостійно. Вправа 164. -Знайдіть головні слова в реченнях. -Яке слово відповідає звуковій схемі? - о ! – о = ! = о (бореться)

Слайд 16

Робота з ребусом Вправа 165. -Який звірок заховався в ребусі? - Складіть і запишіть речення про зайця. -Визначте головні слова, підкресліть їх. -Усно перебудуйте це речення у питальне та спонукальне.

Слайд 17

Підсумок уроку -Що ви запам’ятали про речення? -Які розділові знаки ставимо в кінці речень? Коли ставиться крапка? Знак питання? Знак оклику? -Чи сподобався вам урок?

Слайд 18

Домашнє завдання Вправа 166, с. 78. Оформлення: ресурси інтернету

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова