X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ. Презентація творчого учнівського проекту

Завантажити презентацію

ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ. Презентація творчого учнівського проекту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МОЯ ЧУДОВА РІДНА МОВА МЕТА: Розширити знання учнів про рідну мову, формувати розуміння того, що мова – скарб народу, розвивати комунікативну компетентність учнів, виховувати почуття національної гідності, любові і поваги до рідної мови. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ

Слайд 2

Скільки є у світі квітів — стільки є у світі мов . 21 лютого –Міжнародний день рідної мови. В УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ Є БАГАТО СВЯТ. ЦЕ СВЯТО, ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄ ВХОДИТИ В НАШЕ ЖИТТЯ, ЙОГО ЗАПОЧАТКУВАЛИ З 2002 РОКУ - ЦЕ СВЯТО РІДНОЇ МОВИ.

Слайд 3

Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата. Для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова. Поняття рідної мови невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло.

Слайд 4

Мова кожного народу не повторна і своя. Рідна мова - це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент . Мова - історія народу Мова - це характер народу, його національні звичаї. Мова - засіб художнього зображення навколишнього світу. Мова - це найкращий засіб спілкування Мова - бездонна криниця мудрості народної

Слайд 5

І у людей на Землі різна мова, Кожна на лад свій звучить. А серед них і моя — світанкова Мова у небо летить. Наша мова, жива і багата, красива, як світанок весняний, чарівна, як казка. Дзвенить собі чистим струмочком і заворожує добрі серця, зачаровує своєю поетичністю, розказує про минувшину і про сьогодення, дає надію на світле майбутнє. Звучить піснями тужними і веселими, сміється прислів’ями і порівняннями, дошкуляє ущипливим словом, заворожує казками, загадує такі загадки, що не всяк їх і розгадає!

Слайд 6

Ой, яка чудова – українська мова! Не загинула вона у течії віків. Мова солов’їна, мова колискова Рідного народу і моїх батьків.

Слайд 7

Рідна мова! Рідна мова! Що в єдине нас слива, - Перші матері слова, Перша пісня колискова.

Слайд 8

НАРОДНА СКАРБНИЧКА “Усна народна творчість» Український фольклор тісно пов'язаний з давнім періодом нашої мови. Він віддзеркалює душу народу, його історію.

Слайд 9

НАРОДНА СКАРБНИЧКА “Усна народна творчість» Цих загадок рівно сім, пропонуємо усім: їх сумлінно розгадати та у стовпчик записати. З перших літер скласти слово, якщо впорались - чудово!

Слайд 10

ВІДГАДАЙ, З ЯКОЇ КАЗКИ! По засіку метений, на яйцях спечений... Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка... Я... за три копи куплена, у півбока луплена... Гуси-гуси, гусенята! Візьміть мене на крилята. Вона плиг з вовка та: - Битий небиту привіз!

Слайд 11

Рідна мово моя, пісенна, Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я! Мова завжди поряд з піснею. Наша мова – як чарівна пісня. А пісня – найвиразніша мова.

Слайд 12

Слово у серці — Як зернятко в ниві. «Доброго ранку!», «Світлої днини!»

Слайд 13

РІДНА МОВО МОЯ, ПОЕТИЧНА І НІЖНА. Багато поетів написали вірші про рідну мову. Мова рідна бездонна криниця мудрості, невичерпне джерело багатства. Хто приходить до того джерела, той стає мудрим, багатим, як сама українська земля.

Слайд 14

МОВОЗНАВЧИЙ ТУРНІР Як ти знаєш рідну мову?

Слайд 15

МАЛЮНКОВИЙ ПАРАД “ Це моя земля , моя країна”

Слайд 16

МАТУСИН ЗАПОВІТ Раз казала мені мати: «Можеш мов багато знати, Кожну мову шанувати, Та одну із мов усіх Щоб у серці ти зберіг». В серці ніжну і погідну Збережу я мову рідну! М. Хоросницька

Слайд 17

Уроботі використанні матеріали Інтернет – сайтів.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова