Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання твору-оповідання за поданим сюжетом
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ СКЛАДАННЯ ТВОРУ-ОПОВІДАННЯ ЗА ПОДАНИМ СЮЖЕТОМ. Мета: формувати уміння складати оповідання, використовуючи подану інформацію; розвивати вміння викладати свої думки відповідно до схеми побудови сюжету оповідання; акцентувати увагу на вихованні почуттів порядності, толерантності, любові
З часів подій, описаних у Біблії, людство не знає імені більш нікчемного, ніж ім'я Іуди Іскаріота - одного з дванадцяти учнів Ісуса Христа. За тридцять срібників Іуда погодився виказати місце перебування свого Божественного Учителя. У ніч перед Пасхою Ісус з учнями зібралися на так звану Таємну вечерю. - Сьогодні, - сказав Ісус, - один із вас зрадить мене... Усі підхопилися з місць. - Хто це, Господи? - стали запитувати його учні. Тільки Іуда мовчав, бо знав, у чому річ...
ХТО ЗРАДИВ РАЗ ТЕБЕ В ЖИТТІ - НЕ ВІР ТОМУ НІКОЛИ. БО ЗНАЙ: З БРУДНОГО ДЖЕРЕЛА ОРЛИ НЕ П “ЮТЬ ВОДИ ОМАР ХАЙЯМ
СЛОВНИК Зрада - це свідоме невиконання взятих на себе обов'язків. Зрада - це явище, яке спіткає людину на життєвому шляху, і це те, що має робити людину сильнішою. Зрада (соціальна) (Social Betrayal) — раціональна соціальна категорія оцінки нерелевантного результату довірчого процесу, що базується на категорії віри.
Ми побачили, як майстри художнього слова розкривають проблему зради, які мотиви, що штовхають людину за ту межу, де її називатимуть зрадником.
Радше впадь, але не зрадь. Від народного гніву зрадник не втече. Зрадник гірший за ворога. Лучче на своїй стороні кістьми лягти, ніж на чужій слави натягти. МУДРІСТЬ НАРОДНА
Алгоритм складання твору-оповідання I.Експозиція (вступні події, які подаються у творі до зав'язки конфлікту). II. Зав'язка. 1. Сюжетні елементи (коли сталося? де? з ким?). 2. Позасюжетні елементи (опис природи, інтер'єр, портретні характеристики, внутрішні монологи). ІІІ. Розвиток дії (події, які призвели до загострення конфлікту). ІV. Кульмінація (пік загострення конфлікту). V. Розв'язка (події, які відбувалися після розв'язання конфлікту).
Як працювати над твором ( пам”ятка ) Зміст вашого твору повинен відповідати темі( про що ви будете писати) і основній думці( що ви будете стверджувати). Не пишіть зайвого ( що не стосується теми висловлюваного ). Слідкуйте за порядком викладу думок. Використовуйте відомі вам засоби зв”язку між реченнями в тексті ( займенники, слова, близькі за змістом). Дбайте про мовленнєве оформлення.
Що таке зрада? Орієнтовний план Вступ І. Одвічна проблема зради. Основна частина II. Зрада - це порушення вірності. 1. Зрада Батьківщини. 2. Зрада людини. 3. Причини зради. 4. Людина, яка не зрадить. Висновок III. Давайте жити без зради.
Схожі презентації
Категорії