Урок розвитку зв᾿язного мовлення. Використання близьких за значенням слів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
-У якому значенні можуть вживатися слова? -Наведіть приклади словосполучень, у яких слова, вжиті в прямому значенні. -Наведіть приклади словосполучень, у яких є слова, вжиті в переносному значенні. -Які ще є особливі слова в українській мові? -Наведіть приклади таких слів, які мають кілька значень. -А про які слова ви дізналися на минулому уроці?
Добір та використання близьких за значенням слів Соколова Надія Ігорівна КЗ «Кочетоцька санаторна школа-інтернат I-ІІІ ступенів»
Робота в групах Доберіть синоніми 1 група Годувати - …, злий - … , боязливий - … . 2 група Маля - …, бігати - … , спокійний - … . 3 група Кричати - …, чудовий - … , підручник - … .
Послухай, як струмок дзвенить, Як гомонить ліщина, - З тобою всюди, кожну мить Говорить Україна. Послухай, як трава росте, Наповнена дощами, І як веде розмову степ З тобою колосками. Петро Осадчук Знайдіть та випишіть з вірша синоніми
А дівчатка переносять* овочі, обрізають кущі. Вечері всі зберуться за столом та будуть святкувати* збір врожаю.
Прочитайте речення. Випишіть слова, близькі за значенням. У бабусі Марії велика хата. У нас двоповерховий будинок. Ця родина переселилася до нової оселі.
САМОСТІЙНА РОБОТА До кожного слова дібрати і записати слова, близькі за значенням, тобто синоніми. Страва – … , господар – … , сміється –… , ненька – … , родина – … , школяр –… .
Підсумок уроку -Які слова ви сьогодні добирали? -Наведіть приклади? -Навіщо слід знати синоніми слів? Домашнє завдання С. 23 зошита “Щебетун” впр. 2 – закреслити зайве слово, впр.3 – червоним олівцем підкреслити синоніми до слова поле, синім – до слова розумний, зеленим - до слова суворий, жовтим – до слова тихий.
Схожі презентації
Категорії