X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Твір-розповідь з елементами опису людини

Завантажити презентацію

Твір-розповідь з елементами опису людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПИСЬМОВИЙ ТВІР - ОПИС ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ ЗА КАРТИНОЮ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

1. З якою метою письменники використовують описи зовнішності героїв у художніх творах? 2. У якому стилі (крім художнього) можна описати зовнішність людини? 3. Чим вони відрізняються від художніх? 4. Які риси обличчя найчастіше аналізуються в художніх описах? 5. Пригадати, які мовні засоби використовує письменник для опису зовнішності своїх героїв.

Слайд 3

Добір робочих матеріалів Пригадати прислів’я, приказки і порівняння, що відбивають опис зовнішності людини. Довідка: уста - тиха молитва; очі як дно криниці; брови як шнурочки; очі як волошки в житі. Скласти 3-5 речень із поданими словосполученнями. Милий та веселий; симпатичний і круглолиций; вродливий хлопчик; великі блакитні очі; охайний одяг; русяве волосся.

Слайд 4

1. Чим приваблює вас хлопчик? Яке враження справляє? 2. Якого він віку, зросту? 3. Поміркувати, про що свідчить його одяг та інвентар. 4. Що можна сказати про характер хлопчика? З чого це видно? 5. Дібрати епітети до слів, які характеризують основні риси обличчя хлопчика: очі — …, брови — …, чоло — …, ніс — …, щоки — …, вуста — … Зразок. Очі — блакитні, сірі, карі, чорні, великі, глибокі, круглі, виразні, усміхнені. 6. Скласти речення зі словами волосся, губи, очі, стан, взуття, одяг, погляд. Описати обличчя хлопчика. Яким воно вам видається?

Слайд 5

Колективна робота з текстами Прочитати уривки текстів. Звернути увагу на особливості опису людей. Визначити стиль і тип мовлення кожного тексту. Аргументувати свою думку. Текст 1 Вона була середнього зросту, не худа, але струнка й тонка, як лозинка. Рівний, блискучий пробор розділяв її русяві, ледь хвилясті коси на дві половини, їхні м’які, шовковисті пасма обрамляли витончено окреслене обличчя з ніжними жіночими рисами, основну чарівність якого становили тонкі соболині брови й великі карі надзвичайно ласкаві очі. Вони дивилися так довірливо, так відкрито, ніби хотіли обійняти весь світ своїм теплим, глибоким поглядом (За М. Старицьким).

Слайд 6

Текст 2 Обличчя в нього сіре й плямисте, як торішнє листя. Губи тонкі й так стулені, мов у роті вода. Очі без вій, круглі й нерухомі, як у півня. Через оті очі здавалося, ніби дід навіки чимось здивований. Та це тільки здавалося. Мабуть, не було вже у світі нічого, що могло б здивувати діда Вараву. Вісімдесят третій йому пішов (За В. Нестайком).

Слайд 7

Текст 3 Обличчя кругле з загостреним, але м’яким підборіддям. Губи чітко і гарно окреслені, яскраві, ледь припухлі. Ніс розширений донизу, але він не псує лагідних рис обличчя. Над темними бровами - чисте чоло, обрамлене м’яким, злегка закучерявленим темно-каштановим волоссям, що вибивається з-під чепурної білої шапочки (За Н. Лесняк). Кількома реченнями описати зовнішність свого товариша. Яким стилем слід скористатися?

Слайд 8

Ситуативне завдання Уявити ситуацію. Вийшовши на прогулянку, ви зустріли хлопчика із сусіднього будинку, зовнішній вигляд якого схожий на Володимира з малюнка Г. Далбуза. Удома ви хочете розповісти про нього батькам. Скласти художній опис зовнішності хлопчика, використовуючи відомі вам засоби.

Слайд 9

Як складати тексти - описи зовнішності людини в художньому стилі Провести спостереження індивідуального вигляду людини. Продумати послідовність опису і будову вашого висловлювання відповідно до плану. Описувати в тому порядку, як ми сприймаємо людину в цілому, а потім переходити до деталей. Використовувати певну лексику: очі, брови, волосся, ніс, вуха, губи, шия, руки, щоки, зріст, одяг (манери поведінки, стосунки в колективі, ставлення до праці, культура мовлення, розумові й фізичні здібності). Дібрати слова, словосполучення, які допоможуть описати людину в художньому стилі. Відтворити опис спочатку подумки, а потім - в усній або писемній формі.

Слайд 10

Домашнє завдання 1. Завершити письмовий твір-опис, розпочатий на уроці. 2. Скласти усний твір - опис зовнішності будь-якого героя художнього твору, що вивчали на уроках української літератури.

Слайд 11

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1. Омельчук С. А., Ляшкевич А. І., Чаловська М. В. Усі уроки української мови в 7 класі / Упорядник С. А. Омельчук. - Х.: Вид. група «Основа», 2008. - 348, [4] с. 2. Уроки української мови. 7-11 класи. Учитель року / уклад. Є. І. Науменко, О. М. Чхайло. - Х.: Вид. група «Основа», 2008. - 207, [1] с. - (Б-ка журн. «Вивчаємо українську мову та літературу»; Вип. 1. 3. Омельчук С. А., Кумейська Н. В., Середа Л. В., Чаловська М. В. Сучасний урок української мови в 7 класі / Упоряд. С. А. Омельчук. - Х.: Вид. група «Основа», 2007. - 208 с. - (Б-ка журн. «Вивчаємо українську мову та літературу»; Вип. 6 (43)).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова