X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Типи текстів. Текст-розповідь

Завантажити презентацію

Типи текстів. Текст-розповідь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Протоптали стежку Уночі була хурделиця. Намело кучугури снігу. Рано-вранці у школу йшло троє дітей - Юрко, Михайлик і Ніна. Всюди коло хат з'явилися люди. Відкидали лопатами сніг, прокладали доріжки. Ось хатина бабусі Марії. Вона живе одна-однісінька. Зупинились діти біля бабусиного двору. Нікого не видно. - Як же бабуся до криниці вийде? Снігу ж скільки, - сказав Юрко. - Давайте протопчемо стежку від хати до криниці! - порадив Михайлик. Діти увійшли на бабусине подвір'я. Йшли по глибокому снігу. Від воріт до хати йти було дуже важко. А від хати до воріт - трохи легше. Пройшли раз, два, три рази. Протоптали стежку від воріт до хати і від хати до криниці. Спітнілі, стомлені, радісні діти йшли до школи. Вони думали: ось бабуся Марія вийшла з хати. Побачила стежку. Радіє...

Слайд 3

ПРО КОГО РОЗПОВІДАЛОСЯ В ТЕКСТІ? ЯКІ ПОДІЇ ВІДБУВАЛИСЯ В ТЕКСТІ? ЩО СТАЛОСЯ ? ЯКА ГОЛОВНА ДУМКА ТЕКСТУ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ? ЯКИЙ ТИП ТЕКСТУ?

Слайд 4

Слайд 5

КВІТКА СОНЦЯ На високому стеблі – велика квітка із золотими пелюстками. Вона схожа на сонце. Тому й називають квітку соняшником. Спить уночі соняшник, схиливши золоті пелюстки. Та як тільки сходить ранкова зоря,пелюстки тремтять. То соняшник чекає сходу сонця. Ось уже сонце викотилось із-за обрію. Соняшник повертає до нього свою золоту голівку й дивиться, дивиться на червоне вогняне коло. Усміхається соняшник до сонця, радіє, вітає його.

Слайд 6

ЯКИЙ СОНЯШНИК У ТЕКСТІ? ЯКІ СЛОВА ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ РОСЛИНУ В ТЕКСТІ? ЯКА ГОЛОВНА ДУМКА ТЕКСТУ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ? ЯКИЙ ТИП ТЕКСТУ?

Слайд 7

Слайд 8

НАКАЗ ДІТЯМ Батько і мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждань. По-справжньому любити їх — означає приносити в дім мир і спокій. Бути хорошими дітьми — означає не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій відчути найважчі душевні муки матері й батька. Їхня хвороба — твоє горе, їхні невдачі і неприємності на роботі — твоя біда. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров'я батьків. Пам'ятай, що ранню старість і хвороби батькам приносить не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі. Будьте гідними своїх батьків!

Слайд 9

ЧОМУ БУТИ ГАРНИМИ ДІТЬМИ ВАЖКО? ЯКИЙ ВИСНОВОК РОБИТЬ АВТОР? ЯКА ГОЛОВНА ДУМКА ТЕКСТУ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ? ЯКИЙ ТИП ТЕКСТУ?

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

ЯКІ БУВАЮТЬ ТЕКСТИ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ-РОЗПОВІДІ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ-ОПИСУ? ЯКА МЕТА ТЕКСТУ-МІРКУВАННЯ? НА ЯКЕ ПИТАННЯ ДАЄ ВІДПОВІДЬ ТЕКСТ-РОЗПОВІДЬ? НА ЯКЕ ПИТАННЯ ДАЄ ВІДПОВІДЬ ТЕКСТ-ОПИС? НА ЯКЕ ПИТАННЯ ДАЄ ВІДПОВІДЬ ТЕКСТ-МІРКУВАННЯ?

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова