X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стилістика простих речень

Завантажити презентацію

Стилістика простих речень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Стилістика простих речень Види простих речень і їх відтінки значень.

Слайд 2

Просте речення —це самостійна синтаксична одиниця ,що має один граматичний центр вживана в усіх стилях мовлення.

Слайд 3

За метою висловлення виділяють: 1.Розповідне речення Розповідним називається речення, у якому міститься повідомлення про якісь факти, події чи явища дійсності. 2.Питальне речення Питальним називається речення, яке містить запитання, що спонукає співрозмовника до відповіді, до роздуму над відповіддю. 3.Спонукальне речення Спонукальним називається речення, що виражає спонукання до дії у формі прохання, поради, наказу, заборони, вимоги, заклику, перестороги тощо.

Слайд 4

Слайд 5

Види речень за наявністю/відсутністю у них другорядних речень : Поширене : Речення ,в якому Крім ГО ,є ще другорядні члени речення. Сонце запрошувало мене до саду,доторкаючись лагідним промінням . Непоширене: Речення ,в якому є лише ГО. Море хвилюється.

Слайд 6

Види речень за наявністю потрібних членів речення: Повне: Є всі члени речення. . Неповне : Бракує одного або кілька членів речення . Посміхається матуся дітям, а сонце —квітам.

Слайд 7

Види речень за наявністю ускладнень : Ускладнюють: • однорідні члени речення; • звертання; • вставні слова та словосполучення; • відокремлені члени речення. Мій друже вбогий, нелукавий! Ходімо дальше, дальше слава, А слава - заповідь моя (Т. Шевченко).

Слайд 8

Види речень за характером граматичних основ: Двоскладне речення — речення у якому обов'язково повинні бути обидва головні члени — підмет і присудок. Я так люблю зимові вечори в людському домі, де зростають діти (І. Жиленко). Односкладні — це такі речення, граматична основа яких має у своєму складі лише один головний член (підмет або присудок). Присудок: Вечоріє. Пахне м'ятою. Підмет: Літо. Погода. Краса.

Слайд 9

Означено-особові речення, в яких головний член вказує на те, що дія виконується або виконуватиметься певним предметом чи особою, і який виражений дієсловом у формі 1-ої або 2-ої особи однини чи множини теперішнього або майбутнього часів дійсного способу і дієсловом наказового способу. Приклад: Відмикаю світанок скрипічним ключем.

Слайд 10

Неозначено-особові — це такі речення, в яких дійова особа мислиться неозначено, більша увага зосереджена на дії, на події. Присудок у неозначено-особових реченнях виражається дієсловом у 3-ій особі множини теперішнього чи майбутнього часів або у формі множини минулого часу. Задзвонили у Констанці рано в усі дзвони (Т.Г.Шевченко).

Слайд 11

Узагальнено-особові речення, в яких присудок виражається формою 2-ої особи однини теперішнього чи майбутнього часів (рідше — 3-ої особи множини та наказового способу), але виконувач дії не називається, бо дію може виконувати кожен. Узагальнено-особові речення вживаються переважно у приказках та прислів'ях, а також у художньому стилі мовлення. Приклад: Шилом моря не нагрієш.

Слайд 12

Безособові речення, в яких дійова особа граматично не виражається. Головний член у безособових реченнях буває виражений: безособовим або особовим, що має безособове значення, дієсловом. 1)Ніколи не забути шкільних років. 2)Вибрати не можна тільки Батьківщину (Симоненко).

Слайд 13

Односкладні речення з головним членом-підметом — це називні речення, в яких стверджується наявність предметів чи явищ. Головний член виражається іменником у називному відмінку. Приклад: Хвилини. Дні. Роки.

Слайд 14

Дякую за увагу =)

Слайд 15

Виконала: Учениця 11-а класу КЗО”СЗШ№98”ДМР Карпінська Юлія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова