X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Службові частини мови

Завантажити презентацію

Службові частини мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тема уроку: Службові частини мови. Мета уроку: узагальнити знання учнів про службові частини мови, працювати над підвищенням мовної грамотності учнів.

Слайд 3

Хід уроку: І. Організаційна частина. ІІ. Мотивація навчальної діяльності “Можу” Визначте службові частини мови в поданому тексті Слово - найтонше доторкання до серця, воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розжареним залізом, і брудом. Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду. Словом можна вбити і оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів, і засмутити, викликати посмішку і сльозу, породити віру в людину і заронити невіру, надихнути на працю і скувати сили душі...

Слайд 4

Бесіда з учнями. - Які ви знаєте службові частини мови? - Що таке сполучник? Які бувають сполучники? - Що таке частка? Наведіть приклади. - Пригадайте, що таке прийменник? Коли прийменники пишуться разом? - Чому вигук не входить ні до самостійних, ні до службових частин мови?

Слайд 5

ІІІ. Узагальнення й систематизація набутих знань та вмінь. 1. Робота з таблицею. Загальна характеристика службових частин мови.

Слайд 6

2. Вправи на закріплення 1. Перекладіть українською мовою слова. Запишіть їх у чотири колонки (1-прийменники, сполучники, 3- частки, 4-вигуки): Зато, возле, также, только, из-за, в связи, так как, разве, ох, лишь, из-под, вот как, айда, вследствие, тоже, что за, в течение, неужели, эх, пусть, так, что, о.

Слайд 7

2. Знайдіть у реченнях вигуки, проаналізуйте: Ай-ай-ай-ай! Як же це так, що ви не знаєте, що таке крякуха?! Аж ось крякуха різко й тривожно, аж ніби захлинаючись: - Ках-ках-ках! Коли це гусак як закричить – ге-ге-ге-ге! – та по воді крилами ляп-ляп-ляп! Їй-бо, правда! Чи далеко ще, скажіть будь-ласка, до Лохвиці? (З творів Остапа Вишні)

Слайд 8

3.Словниковий диктант із коментуванням. У лісі, взимку, із-за гаю, на зуcтріч з дівчиною, назустріч бурі, з-посеред, поміж, щодо цього, внаслідок, на випадок, незалежно від, з краю далекого, скраю стоїть.

Слайд 9

ІУ. – пауза “Відпочинок” Відгадайте загадки: Із двох складів я даю іменник Склад перший – частка, другий – прийменник, А разом буде рибальська сітка. Який це іменник? *** А хто порадує мене – Скажіть мені, будь-ласка: В якому слові частка НЕ- Підсилювальна частка?

Слайд 10

Галявина ігор “Яка це частина мови?”

Слайд 11

Нестримна суперечка Гей, що за шум край верб, осик побіля озеречка? То скрекіт жаб, страшенний крик, нестримна суперечка. Скрякуха: - СКР-ре!- з-під лопуха, немов з-під капелюха:- скр-ре-кре! -скрекоче, не стиха, - ну й скока-скрекалюха! З скрякухою вступає в спір ропуха вирлоока: -Скр-ре-бре! – сестрі наперекір,- ну й скрекалюха-скока! Що за суперечки там ведуть край срібної водиці сестриці-скреканиці? Ні, то не спір, не шум, не гам на трав’янчастім шовку, - то мами-жабки дітлахам складають скоромовку!

Слайд 12

У. Підсумок уроку. - Оцініть свою роботу на уроці: ви працювали чудово – руки вгору; ви працювали добре – руки в сторони; ви працювали недостатньо старанно - руки до плечей.

Слайд 13

УІ. Домашнє завдання. Випишіть з художніх творів по три речення з частками, сполучниками, прийменниками, вигуками.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова