X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
словосполучення й речення

Завантажити презентацію

словосполучення й речення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ Й РЕЧЕННЯ. ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. ЗВЕРТАННЯ. ВСТАВНІ СЛОВА Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Культура мовлення і стилістика: дотримання правильної інтонації в реченнях з однорідними членами речення, звертаннями, вставними словами; засвоєння складних випадків слововживання.

Слайд 3

МОВА — СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ НАРОДУ

Слайд 4

Мово рідна! Ти, як море, безконечна, могутня, глибинна. Котиш і котиш хвилі своїх лексиконів, а їм немає кінця-краю. Красо моя! У тобі мудрість віків і пам’ять тисячоліть, зойк матерів у годину лиху і непереможний гук лицарів твоїх у днину побідну, пісня серця дівочого в коханні своїм і крик новонародженого. У тобі, мово, неосяжна душа народу: його мудрість і щедрість, радощі й печалі, його труд, і піт, і кров, і сміх, і безсмертя його.

Слайд 5

Скарбе мій єдиний, з тобою я найбагатший і найдужчий у світі, а без тебе — перекотиполе, що його вітер несе у сіру безвість, у млу небуття. Твердине моя, і захисток, і гордість, і розрада в години смутку! Люблю тебе і в гніві, коли ти клекочеш, як вулкан, і гримиш громами на ворогів. Люблю і твою ніжність, коли ти одним однісіньким словом зігріваєш, мов сонце. Світлоносна! Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна!

Слайд 6

Розглянути схеми і скласти діалог про будову словосполучень і речень Живою істотою. (прикметник) (іменник) Якою? Якою?

Слайд 7

У репліках діалогу використати такі вислови: 1. Словосполучення відрізняється від речення … . 2. Словосполучення складається … . 3. Слова у словосполученні пов’язуються між собою … . 4. Речення служить … . 5. Йому притаманні такі ознаки … . 6. Речення складається … .

Слайд 8

Лінгвістичне дослідження з творчим завданням Алгебра й геометрія, гарячий обід, зворушливо переконувати, мова відроджується, восьмий клас, словосполучення й речення, улюблена справа, дихати повітрям, наші друзі, щоденники школярів, із мовлення, учні розмовляють, ніжний подих, призначити побачення, написати другові, рядки тексту, долати перешкоди, для взаєморозуміння, наука про мову, смачна малина.

Слайд 9

ДО БРАТА На мові нашій дня печать. Вона — як сяйво серед ночі. Її не можна забувать — Вона — душі твоєї очі. На мові нашій дня печать, Національним самогубцем Невже ти, брате, хочеш стать? Яке прекрасне рідне слово! Воно — не світ, а всі світи… Шевченка мову і Франкову Невже під ноги кинеш ти? Ні, наша мова не загине, її не знищать сили злі. Ти власним світлом, Україно, Сіяти будеш на землі. (В. Сосюра)

Слайд 10

Дослідження-відновлення Скласти монологічне висловлювання в науковому стилі про розділові знаки в реченнях з однорідними членами, використовуючи подані схеми. Навести приклади, дібравши їх з підручника української літератури. 1. , , , , , . . 2. і 3. . і і і

Слайд 11

Творче завдання Дні летять, сонце гріє, сколихнулися відчуття, українська література, зустрівся знайомий, школяр написав, учні працюють, хворий лежить, композитор грав, дідусь розповів, урок почався, зеленіють трави, очі сяяли, діти привіталися, збудженість насторожує, уміння вдосконалюються, вони зустрічалися, стосунки закінчилися, приходять почуття. Прочитати. Утворити 5–6 поширених, різних за метою висловлювання речень. До їх складу ввести вставні слова й однорідні члени речення. Записати, накреслити схеми.

Слайд 12

Самостійна робота Накивати п’ятами; жалів яструб курку; бурмотіти під носа; у чорта на болоті; очі на мокрому місці; земля горить під ногами; утопити в ложці води; у лісі вовки виють, а на печі страшно; іти своїм шляхом; забігти на вогник. Довідка: на жаль, може, на моє щастя, здавалося, як гадають, безперечно, я знаю, кажуть, можливо, до речі.

Слайд 13

Експрес-опитування 1.Назвати відмінні риси словосполучення і слова, речення. 2.Охарактеризувати словосполучення. Навести приклади сполучень слів, що не є словосполученнями. 3.Як будується речення? Назвати речення за метою висловлювання. Навести приклади. 4.Розказати про однорідні члени речення. Коли між ними ставиться кома, а коли — ні? 5.Яку роль відіграють у реченнях узагальнювальні слова? Які розділові знаки ставляться при них? 6.Навести приклади речень із звертаннями та вставними словами? Чи є вони членами речення?

Слайд 14

Домашнє завдання Уявити ситуацію: у вашій родині відбувається обговорення питання про українську мову як рідну і національну. Скласти й записати полілог між членами родини. Використати звертання, вставні слова та однорідні члени речення. Дібрати заголовок.

Слайд 15

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1.Нікішина Т. В. Усі дидактичні матеріали з української мови у 8 класі. — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 224 с. 2.Омельчук С. А., Ляшкевич А. І. Усі уроки української мови у 8 класі / упор. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. І. Ляшкевич — Х.: Вид. група «Основа», 2009. — 331 с. 3.Омельчук С. А. Сучасний урок української мови у 8 класі / уклад. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. Ф. Соломахін, М. В. Чаловська — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 200, с. 4.Федоренко В. Л. Мовні цікавинки. Нестандартні дидактичні матеріали. — Х.:Вид. група «Основа», 2006. — 320 с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова