X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Словосполучення. Речення

Завантажити презентацію

Словосполучення. Речення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: тренувальні вправи. 1. Що таке граматична основа? 2. Що таке підмет? 3. Що таке присудок? 4. Що таке додаток? 5. Що таке означення? 6. Що таке обставина? 7. Що таке двоскладне речення? 8. Що таке односкладне речення? 9. Що таке непоширене речення? 10. Що таке поширене речення?

Слайд 2

Тест Укажіть правильне твердження. А. Додаток — це другорядний член речення, що означає предмет, про який говориться в реченні. Б. Пунктуація — це розділ науки про мову, який вивчає вживання коми в реченні. В. Синтаксис — це розділ науки про мову, який вивчає будову словосполучень і речень. Г. Речення за метою висловлювання бувають односкладні та двоскладні.

Слайд 3

Тест Укажіть словосполучення: А буряки й цибуля; Б у класі; В писати твір; Г осінь закінчується.

Слайд 4

Тест Укажіть поширене словосполучення: А читати журнал; Б багатошаровий салат; В помаранчеві ягоди горобини; Г прибути невчасно.

Слайд 5

Тест Укажіть розповідне речення. А Збережімо рідну мову. Б Зачиніть, будь ласка, кватирку. В Сьогодні буде дощ? Г У вівторок буде контрольна робота.

Слайд 6

Тест Укажіть двоскладне речення. А Не плюй у криницю. Б Праця людину годує. В Уранці тихо й затишно в лісі. Г Від добра добра не шукають.

Слайд 7

Тест Укажіть поширене речення. А Приїхали мати з донькою. Б Троянди й жоржини відцвіли. В Поле зчорніло. Г Їдемо на екскурсію.

Слайд 8

Синтаксичний розбір речення 6) У поганої справи гарного кінця не буває. 2) У доброго чоловіка хліб довго не черствіє. 3) Діла словами замінюють ледарі. 1) Нерухомий камінь обростає мохом. 4) Лисиця не боїться хвалькуватого мисливця. 5) Після роботи поради не просять.

Слайд 9

Отже… 1. Як виконати синтаксичний розбір речення? 2. Що треба повторити до контрольної роботи? - Що таке граматична основа? - Що таке підмет? - Що таке присудок? - Що таке додаток? - Що таке означення? - Що таке обставина? - Що таке двоскладне речення? - Що таке односкладне речення? - Що таке непоширене речення? - Що таке поширене речення? - Як упізнати словосполучення? - Які є види словосполучень? - Які є речення за метою висловлювання? - Що таке синтаксис і пунктуація?

Слайд 10

Домашнє завдання: а) повторити §§ 5-8; б) вправа 148 письмово.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова