X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СЛОВО, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ

Завантажити презентацію

СЛОВО, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СЛОВО, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ

Слайд 2

Життя сенс життя Життя — це вічний пошук

Слайд 3

Слайд 4

Діаграма Ейлера-Венна

Слайд 5

Визначте мовну одиницю. Відповідь обґрунтуйте. Життя. (Слово і речення) Сенс життя. (Словосполучення і речення)

Слайд 6

Прочитайте статтю чеського соціолога Іржі Томана. З тексту виберіть мовні одиниці (слово, словосполучення, речення — за групами), схарактеризуйте їх стилістичні особливості.

Слайд 7

Що таке слово? Що таке словосполучення? З чого воно складається? Які сполучення слів не вважаються словосполученнями? Які синтаксичні зв’язки існують між словами у словосполученні? Поясніть особливості кожного. Які є види словосполучень за будовою і за головним словом? Дайте визначення реченню. Які є види речень за будовою і метою висловлювання?

Слайд 8

Слайд 9

Прослухайте притчу. Дайте їй назву, визначаючи тему й мету висловлювання, тип та стиль тексту. Виділіть у реченнях останнього абзацу словосполучення, визначте їхню будову і вид. Складіть схеми словосполучень.

Слайд 10

Що таке життя у вашому розумінні? Сформулюйте свою думку за допомогою: 1-ша група — слів; 2-га група — словосполучень; 3-тя група — речень.

Слайд 11

Що треба людині для повного щастя? Прослухайте вірш і дайте відповідь на запитання. Допишіть рядки вірша. Зробіть стилістичний аналіз використаних у тексті синтаксичних одиниць.

Слайд 12

Свобода і мир та ранкова… (роса), А ще небеса мирні, райдужні, … (сині) І неповторна безмежна… (краса). А ще треба радість і сонце… (в зеніті), Здоров’я і сили, багато… (тепла) Ще тато і мама найкращі… (у світі) І пісня чарівна, щоб завжди… (була). Хай сонячний зайчик стрибає… (по хаті), Хай казку дарує і щире… (тепло), Щоб всі ми були і здорові й (багаті) І щастя веселе у хаті… (жило). Щоб сонце ласкаве усіх… (зігрівало), А сонячний промінь світився… (в душі). Бо ж, справді, нам треба для щастя… (чимало): … (Довкілля прекрасне і поклик душі).

Слайд 13

Підготувати лінгвістичне повідомлення з теми уроку, ілюструючи його власними прикладами. Доберіть афоризми про життя, схарактеризувати синтаксичні конструкції. Напишіть твір-мініатюру «Кожен коваль своєї долі», використовуючи відомі синтаксичні конструкції.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова