X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Слово. Значення слова

Завантажити презентацію

Слово. Значення слова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Не просто слухати, а чути. Не просто дивитись, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати”

Слайд 2

Тема: “Слово. Значення слова” Вар’ян І.А.

Слайд 3

Мета Поглибити знання про слово та значення слів; Ознайомити із однозначними та багатозначними словами; Розвивати інтерес до мовних явищ, аналітико-синтетичні вміння, спостережливість; Збагачувати словниковий запас; Виховувати любов до слова та рідної мови.

Слайд 4

План мандрівки 1. Хвилинка каліграфії. 2. Перевірка домашнього завдання. 3. Проблемне питання. 4. Засвоєння нових знань. Зупинка 1: Слова за прямим та переносним значенням. Зупинка 2. Слова, що мають кілька значень. Фізхвилинка Зупинка 3. Слова, які звучать і пишуться однаково. Зупинка 4. Слова близькі за значенням (синоніми). Зупинка 5. Слова протилежні за значенням (антоніми). 5. Домашнє завдання. 6. Оцінювання. Підсумок уроку.

Слайд 5

Слово до слова - зложиться мова. Доброму слову ціни нема. Сила слова безмежна. Слово – ключ, яким відкривають серця. Гостре словечко коле сердечко.

Слайд 6

Зупинка 1. Слова з прямим та переносним значенням Загадка: Насупилось небо, плаче хмаринка, А поле сміється щасливо і дзвінко, Бо сльози хмаринки несуть урожай. Як сльози ці звуться ану, відгадай.

Слайд 7

насупилась дитина – насупилось небо плаче людина – плаче хмаринка сміється мама – сміється поле дитячі сльози – сльози хмаринки

Слайд 8

Висновок Слова вживаються в прямому і переносному значенні.

Слайд 9

Робота в групах Підручник: стор. 58, впр. 126. 1 група – перше речення 2 група – друге речення 3 група – третє речення

Слайд 10

Зупинка 2. Слова, що мають кілька значень Носить півник-співунець На голівці гребінець. Гребінцем тим, знає кожний Причесатися не можна. А у мене, а у мене Гребінець новий, зелений.

Слайд 11

Гребінець

Слайд 12

Перевірка речень Школярі вишикувалися на лінійку. Дівчинка взяла в школу олівець і лінійку.

Слайд 13

Висновок Багатозначні слова – це слова, які мають кілька значень і пов'язані між собою спільною невидимою ниточкою. Значення цих слів ми розрізняємо у тексті.

Слайд 14

Фізхвилинка

Слайд 15

Зупинка 3. Слова, що звучать та пишуться однаково (слова-близнюки) Я візьму легенький прут, Пожену гусят на Прут. Хоч купатиму не в милі, Стануть чисті всі та милі.

Слайд 16

Робота за підручником (усно) Сторінка 62, вправа 136. 1 група – перше речення 2 група – друге речення 3 група – третє речення

Слайд 17

Брати – брати Сорока – сорока На березі – на березі Місяць – місяць

Слайд 18

Висновок У нашій мові є слова, які звучать і пишуться однаково, але мають зовсім різне значення. Розпізнати їх значення можна лише у сполученні з іншими словами.

Слайд 19

Зупинка 4. Слова, близькі за значенням (синоніми) Ліс, праліс, гай, перелісок, діброва, Байрак, та бір – які іще тобі, Одягнутому в шати голубі, Дала імення щедра наша мова?

Слайд 20

Довідкове бюро

Слайд 21

Ліс - простір, зарослий деревами і кущами.

Слайд 22

Праліс - великий, важкодоступний старий ліс, хаща.

Слайд 23

Гай - невеликий, переважно листяний ліс.

Слайд 24

Перелісок - невеликий, рідкий ліс.

Слайд 25

Діброва - ліс на родючих ґрунтах, у якому переважає дуб.

Слайд 26

Байрак - рів чи балка, зарослі рослинністю, переважно широколистими деревами.

Слайд 27

Бір - великий сосновий ліс, мішаний ліс з переважанням сосни.

Слайд 28

Висновок Запам'ятайте, слова, які по різному звучать і по різному пишуться, але близькі за значенням, називаються синоніми.

Слайд 29

Робота в групах (за словником синонімів) 1 група Відважний - 2 група Сум - 3 група Говорити -

Слайд 30

Зупинка 5. Слова, протилежні за значенням (антоніми) Мир будує, війна руйнує. Нових друзів май, а старих не забувай.

Слайд 31

Домашнє завдання 1* – виписати з “Чудової скарбнички” прислів'я з антонімічними парами. 2 – стор. 66, впр. 149 (до виділених слів дібрати слова-антоніми з довідки).

Слайд 32

Гра “Скажи без затримки”

Слайд 33

Підсумок уроку Блок-схема синоніми слова-близнюки антоніми Слова однозначні багатозначні пряме значення переносне значення

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова