X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СИНОНІМІКА: СКЛАДНОСУРЯДНИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОСУРЯДНИХ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ

Завантажити презентацію

СИНОНІМІКА: СКЛАДНОСУРЯДНИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОСУРЯДНИХ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СИНОНІМІКА: СКЛАДНОСУРЯДНИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОСУРЯДНИХ; СКЛАДНИХ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ І СКЛАДНОПІДРЯДНИХ

Слайд 2

1) СКЛАДНОСУРЯДНІ РЕЧЕННЯ, ЩО ВИРАЖАЮТЬ ЧАСОВУ ПОСЛІДОВНІСТЬ ПОДІЙ, І СКЛАДНОПІДРЯДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМИ ЧАСУ: ПРОЙШОВ ДОЩ, І ВСЕ ЗАЗЕЛЕНІЛО. — КОЛИ ПРОЙШОВ ДОЩ, УСЕ ЗАЗЕЛЕНІЛО; Синонімічними є:

Слайд 3

2) складносурядні речення і безсполучникові складні речення з однотипними частинами: Закінчилися канікули, і шкільне життя потекло звичним руслом. — Закінчилися канікули, шкільне життя потекло звичним руслом; 3) складнопідрядні речення і безсполучникове складне речення з різнотипними частинами: Якщо любиш кататися, то люби й санчата тягнути. — Любиш кататися — люби й санчата тягнути.

Слайд 4

Переробіть запропоновані речення, щоб утворити щонайбільше синонімічних варіантів.

Слайд 5

1. Не будь солодким — проглинуть. 2. Блискавка блисне — камінь трісне. 3. Є мудра книжка — не жалій годин. 4. Руки білі, а сумління чорне. 5. Скрізь побував, усього надивився, а скажу вам: нема країни кращої, ніж правда. 6. Впадеш — не засмутися, згубився — шукай-но слід, і серця не в’яли од випадкових бід. 7. Кликав вовк козу в гості — вона йти не хоче.

Слайд 6

ВИЗНАЧТЕ ТИПИ НАВЕДЕНИХ РЕЧЕНЬ. ДОБЕРІТЬ ДО НИХ СИНОНІМІЧНІ З ПІДРЯДНИМ НАСЛІДКОВИМ. ЗАПИШІТЬ ЇХ. ПОЯСНІТЬ УЖИВАННЯ РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ. ЯКІ НОВІ ВІДТІНКИ ЗНАЧЕННЯ З’ЯВИЛИСЯ В ПЕРЕБУДОВАНИХ РЕЧЕННЯХ?

Слайд 7

1. КРАПЛІ ГУЧНО ЗАТАРАБАНИЛИ ПО СКЛУ, І ПОЛИЛАСЯ ВЕСЕЛА МУЗИКА ДОЩУ. 2. СВІТЛА В КІМНАТІ БУЛО ДУЖЕ БАГАТО, АЖ УСІ ПРИСУТНІ МРУЖИЛИ ОЧІ. 3. ЕКСКУРСОВОД РОЗПОВІДАЛА ТАК ЦІКАВО, ЩО ДО ЕКСКУРСАНТІВ ПРИЄДНАЛИСЯ ВИПАДКОВІ ПЕРЕХОЖІ. 4. ДОГОВІР НЕ ПІДПИСАЛИ, БО В ПАРТНЕРІВ БУЛО БАГАТО УТОЧНЕНЬ І ЗАПИТАНЬ. 5. ВИПАЛО СИЛА-СИЛЕННА СНІГУ, ПЕРШІ ПОВЕРХИ ОПИНИЛИСЯ ПІД СНІГОМ.

Слайд 8

Прочитайте. Підкресліть граматичні основи у складних реченнях з різними видами синтаксичного зв’язку. Поясніть уживання розділових знаків в аналізованих реченнях.

Слайд 9

Слайд 10

НАВЕДЕНІ СПОЛУЧНИКОВІ РЕЧЕННЯ ПЕРЕБУДУЙТЕ НА СКЛАДНІ БЕЗСПОЛУЧНИКОВІ. ПІДКРЕСЛІТЬ ГРАМАТИЧНІ ОСНОВИ, ПОЯСНІТЬ ВЖИВАННЯ РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ МІЖ ЧАСТИНАМИ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ РЕЧЕНЬ.

Слайд 11

1. На заході трохи вияснилося, і на мутному небі вирізалися контури чорних, мов важкі хмари, гір (М. Коцюбинський). 2. Поступово гроза з вершин насувалася ущелинами на морське узбережжя, і вже шугали блискавиці над морем, гублячи в його глибині свій шал (І. Цюпа). 3. Щоб вволю багатства мати, треба чесно працювати (Народна творчість)

Слайд 12

4. Коли зійшло сонце, долини ріки вже очистилися від туману (О. Гончар). 5. Вітерець дихнув, і забриніли стебельця сіна (О. Гончар). 6. Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі (Народна творчість). 7. Здавалося, що разом з листами поштар роздає людям радість і сам радується цьому більше за інших (Д. Ткач). 8. Тепер його ніхто не бачив, бо він був сам на сам із річкою (Г. Тютюнник).

Слайд 13

Напишіть власні міркування про любов, використовуючи: а) (достатній рівень) тільки прості речення; б) (високий рівень) тільки складні речення; в) (найвищий рівень) складні речення різних типів, що піддаються заміні синонімічними відповідниками.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова