X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Синоніми та їх роль у мовленні

Завантажити презентацію

Синоніми та їх роль у мовленні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Лінгвістичний експеримент /Прочитайте текст. Знайдіть у ньому синоніми/ Був чудовий зимовий день. Сонце світило яскраво. Сніг блищав. Прозорі, мов кришталь, бурульки виблискували, переливаючись всіма кольорами веселки. Небо над містом сяяло найчистішою блакиттю. Визначте тему та основну думку тексту. За допомогою чого поєднуються речення в тексті? Знайдіть у тексті синоніми. Як зміниться текст, якщо замість синонімів використовувати одне слово?

Слайд 3

Блищати – видавати блиск. Виблискувати – видавати яскравий, що міниться, блиск. Сяяти – випромінювати яскраве, але рівне світло.

Слайд 4

Робимо висновки: Синоніми дозволяють зробити думку найбільш… Синоніми роблять мовлення…

Слайд 5

З’їжджалися дочки у гості до діда: Ось там Завірюха санчатами їде, За нею Метелиця слідом мете, Хурделиця Хугу з собою веде, А тільки-но вітер у полі завіє, Як стануть на межі Хуртеча й Завія. Нарешті, удвох з Заметіллю приїхала Найменша – улюблена донечка Віхола.

Слайд 6

Синоніми — це слова, що звучать по-різному, але мають спільне основне лексичне значення Синоніми об'єднуються в синонімічний ряд, у якому виділяється стрижневе слово

Слайд 7

Контекстуальні синоніми Що таке контекстуальні синоніми? Це слова, які виступають синонімами лише в даному тексті. Яку функцію вони виконують? Текстові синоніми дозволяють уникати зайвих повторів і можуть бути засобами звязку речень у тексті.

Слайд 8

………………………. іде, ………………… завиває, …………………….. мете, …………………. звеселяє.

Слайд 9

Падав з неба свіжий сніг, На дахи, дерева ліг, Свіжий вітер нам в обличчя Так і віє, так і свище. Захурделила зима – Всі доріжки замела. Ледь пробрався до крамниці – Свіжий хліб купив сестриці. До кіоску ледь дістав – Свіжий я купив журнал. Свіже рішення само В голову мені прийшло: Я додому повертаюсь , Мов на ковзанці катаюсь! Сніг засипав всі шляхи: Ні туди і ні сюди!

Слайд 10

Підведемо підсумки На уроці я дізнався про… Я зрозумів, що… Мені сподобалось…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова