X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток мовлення. Усний твір-опис зовнішності людини у художньому стилі

Завантажити презентацію

Розвиток мовлення. Усний твір-опис зовнішності людини у художньому стилі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учні повинні Знати особливості опису зовнішності людини за власним спостереженням. Уміти через зовнішність розкривати внутрішній світ людини, її характер і настрій; знаходити основне (неповторне) в образі конкретної особистості; описувати свої спостереження, створюючи яскравий словесний образ людини, а також підбираючи відповідні художні засоби; підбирати матеріал до твору, аналізувати його, систематизувати. Цінувати красу та силу художнього слова, людяність, доброту, красу людської душі.

Слайд 2

1-ий текст. Попереду перед царськими воротами стоїть Михайло Завістний, з золотою китицею на правім плечі; високий, широкоплечий, з шрамом на лівім виску, він подібен до могучого дуба, що нажив собі силу під бурхотом бур... 2-ий текст. Загубився хлопчик п’яти років. Звати Сергій. Одягнутий у спортивний костюм зеленого кольору. Без головного убору. Очі сині, волосся русяве. На правій щоці, ближче до підборіддя, невелика родима пляма. Трохи заїкається.

Слайд 3

1. Хто ця людина.

Слайд 4

2. Що найперше впадає у вічі в її зовнішності.

Слайд 5

3. Її зріст,постава.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Мета художнього опису зовнішності людини - створити її образ,емоційно вплинути на читача або слухача,викликати певне ставлення до портрета У художньому описі людської зовнішності використовуються художні засоби (епітети,порівняння,метафори).

Слайд 11

Сонце грало на червоному намисті, на рум’яних щоках. Дівчина була невеличка на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані брови, густі-прегусті, як шовк. (І. Нечуй-Левицький)

Слайд 12

Т. Г. Шевченко “Автопортрет” 1840

Слайд 13

М.М.Божій “Медсестра” 1955

Слайд 14

Ф.Кричевський “Автопортрет”

Слайд 15

А.І.Монастирський “Запорожець” 1932

Слайд 16

Леонардо да Вінчі “Мона Ліза” (“Джоконда”) 1503-1505

Слайд 17

Рафаель “Сікстинська Мадонна” 1513-1514

Слайд 18

Народна артистка України Ніна Матвієнко

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова