X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прикметник як частина мови. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

Завантажити презентацію

Прикметник як частина мови. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

Слайд 2

Епіграф до уроку: Що доля нелегка, – в цім користь і своя є, Блаженний сон душі мистецтву не сприяє. Ліна Костенко

Слайд 3

Ти навіть не уявляєш, яка сила знаходиться в тобі. Ти здатен на більше. Осмілюйся і досягай своїх цілей, не дивлячись ні на що, тому що ти це можеш!

Слайд 4

Слайд 5

Дощ полив, і день такий полив'яний. Все блищить, і люди як нові. Лиш дідок старесенький, кропив'яний, блискавки визбирує в траві. (Ліна Костенко «Дощ полив, і день такий полив'яний»)

Слайд 6

Як розумієте значення слова полив’яний (день полив’яний)? ПОЛИВ'ЯНИЙ - поливаний, покритий поливою , поґлянсований, ґлазурований).

Слайд 7

Мета: поглибити знання про прикметник як частину мови. Вдосконалити ваші вміння розпізнавати прикметники в тексті, визначати їхні морфологічні ознаки, синтаксичну роль. Збагатити вашу лексику , розвивати зв’язне мовлення, уміння застосовувати на практиці здобуті знання. Виховувати патріотичні почуття, формувати позитивне мислення.

Слайд 8

що назва “прикметник” вперше з’явилася в підручнику Я. Головацького «Граматика руского язика» (Львів, 1849 рік). Отже, їй 162 роки.

Слайд 9

Це повнозначна (самостійна) змінна частина мови, що виражає ознаку або властивість предмета і відповідає на питання який? (яка? яке? які?), чий? (чия? чиє? чиї?) материнська ласка , батькова порада .

Слайд 10

Що означає? На які питання відповідає? Морфологічні ознаки Синтаксична роль Ознаку предмета Який? Чий? Рід, число, відмінок Означення, присудок

Слайд 11

Прикметник має ознаки роду, числа, відмінка, які узгоджуються з родом, числом і відмінком іменника: глибокий яр, глибокою рікою, глибокому озеру, глибоких морів. Початкова форма прикметника - чоловічий рід називного відмінка однини.

Слайд 12

Красива осінь вишиває клени Червоним, жовтим, срібним, золотим. А листя просить: – Виший нас зеленим! Ми ще побудем, ще не облетим.

Слайд 13

Стара дзвіниця й досі ловить ґави. Серед мого колишнього двора стоїть дівча, таке, як я, біляве, очима світ у душу набира.

Слайд 14

Птиці зелені у пізню пору спати злетілись на свіжий поруб.

Слайд 15

Моральний - той, що стосується моралі, етичний. Моральні відносини- сукупність взаємин і зв'язків, у процесі яких виявляється ставлення людей до суспільства і до самих себе і за допомогою яких регулюється моральна діяльність. Моральне виховання - формування у людини характерних для даного суспільства норм поведінки. Етичний - моральний, добропристойний, доброзвичайний, доброчесний. Естетичний – витончений, гарний, пройнятий естетизмом.

Слайд 16

Страшного, маленька, доброго, розумного, інтелігентного, безцеремонно, брутально, повоєнні, літературну,відомим, аристократичною, глибоку, допитливого, свіжими, оригінальним.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова