X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОСНОВА РЕЧЕННЯ

Завантажити презентацію

ОСНОВА РЕЧЕННЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

1. Склади і запиши речення, визнач їх граматичну основу. в`ється, мiж, швидка, берегів, зелених, річка. голубі, сонце, у , світле, віконця, зазирає. на, виблискували, самоцвітами, сонці, роси, краплі. туман, золотій, срібний, землi, по, гуляє.

Слайд 4

Слайд 5

2. Запиши речення i встанови у них зв`язок слів. Вітерець ранковий цвіт рясний гойдає. Спадають теплі роси на золоті ниви. Сонце вийшло з-за пишної ниви. Летіла пташка понад бистрою водою. Ось калина над рікою віти стелить по воді.  

Слайд 6

Слайд 7

Доповни речення порівняннями, запиши i підкресли їх основу. 1) Тоненькі берізки взялися за руки i пішли в танок, наче ... . 2) Сонце ніжно голубило землю, як ... . 3) Усе було вкрите білим снігом, мов ... . 4) Шумлять хліба на полi, наче ... . 5) Озеро виблискує на сонці, ніби .... 6) У краплині роси, наче ... , відбивалося небо. 7) В`ється, наче ..., неспокійна річка.

Слайд 8

Слайд 9

4. Склади i запиши зв`язний текст з деформованих речень. Підкресли спорiдненi слова. Вербичка на , цвіте, галявині, сміливець -незнайомець. на, ньому, видно, не, листя. гілки, серпанок, окутує, а, золотистий. то, вербичка, китиці, розпушила. зірвав, кілька, вітерець, пушинок, по, i, поніс, галявині. розсипає, верба, своє, так, це , насіння, усюди.  

Слайд 10

Слайд 11

5. Запиши вiршованi рядки. На мiсцi крапок встав порівняння, подані в дужках. З листя падають росинки , ніби сонячні ..... . Роси падають на квіти i блищать , як ..... . На траві блищать росинки, мов срiблястi ..... . (Самоцвіти, сльозинки, намистинки)

Слайд 12

Слайд 13

6. Поділи текст на речення і запиши їх. Визнач головні і другорядні члени речення. Стоїть при дорозі калина і хто йде, той милується нею гарна вона у будь-яку пору навесні вбирається калина в смарагдове листя, в біле мереживо квіток духмяний, запашний, сніжно-білий цвіт милує око невимовною красою.

Слайд 14

Слайд 15

7. Спиши речення, замість крапок поставивши підмет. На заході нашої держави простяглися на сотні кілометрів чудові … Карпати. З великих гір стікають в долини гомінкі веселі …: Прут, Черемош, Тиса, Бистриця. В карпатських лісах живуть різні …, ростуть незвичайні запашні …, достигають соковиті … .  

Слайд 16

Слайд 17

8. Спиши речення, замість крапок поставивши присудок. Здавна в українців мак … оберегом. Його насінням … садибу, людей, худобу. Мак … добрим лікарським засобом від безсоння. Його … у віночки дівчата. Маки … на вишитих рушниках та сорочках. (обсипають, був, рясніють, вплітали, вважається)  

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова