X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Написання прийменників

Завантажити презентацію

Написання прийменників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала учитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда На городі молода Пишні коси розпліта, У зеленії хустини Золоті хова зернини. К у к у р у д з а

Слайд 3

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда К у к у р у д з а Зимою спить, Літом бринить, Понад садами літає, Солодку росу збирає. б д ж о л а

Слайд 4

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда К у к у р у д з а б д ж о л а Відгадайте, діти хто Має носик-долото? Ним комах з кори виймає, Про здоров'я лісу дбає. д я т е л

Слайд 5

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда К у к у р у д з а б д ж о л а д я т е л Шкір має сім, а сльози випускає всім. ц и б у л я

Слайд 6

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда К у к у р у д з а б д ж о л а д я т е л ц и б у л я Тварина рогата і рогів багато. о л е н ь

Слайд 7

Мотивація навчальної діяльності Словникова робота — розв'язування кросворда К у к у р у д з а б д ж о л а д я т е л ц и б у л я о л е н ь Влітку сіренький, а взимку біленький, Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає. з а є ц ь

Слайд 8

То якій рослині ми присвятимо сьогоднішній урок? Калина — лікарська рослина, символ України. Козак у похід рушав — калинову сопілку брав. У сопілку заграє — Україну згадає. Калинове гільце на весілля брали — Ось як українці калину величали. На могилі теж садовили калину, Символ туги і печалі. Колись калинові гаї красувалися по всій Україні. Калина була чи не найпоширенішою рослиною. Калині

Слайд 9

Девіз нашого уроку: «Ти наше диво калинове — кохана материнська мово!» Д.Білоус

Слайд 10

Словникова робота У першому слові визначити голосні, поділити дужками на склади. Чим цікаве це слово з фонетичної точки зору? У другому — визначити кількість звуків і букв. У третьому — визначити глухі і дзвінкі звуки. У четвертому — тверді звуки і підкреслити відповідні букви. У п'ятому слові — м'які звуки, підкреслити букви, що позначають ці звуки. У шостому слові визначити кількість звуків і букв. Кукурудза, бджола, дятел, цибуля, олень, заєць. Дз — один звук 5 звуків, 6 букв 5 звуків, 5 букв

Слайд 11

Мовна розминка (робота за ілюстрацією до теми) Сьогодні на уроці ми святкуватимемо іменини калини. Чудово прибралася калина до цього свята у червоне намисто. Щедро дарує безцінний дар — свої ягідки — і людям, і птахам. Напрочуд гарна рослина! Привітаймо іменинницю і подаруймо їй теплі слова, звеличимо її красу.

Слайд 12

Кого і що ви бачите на ілюстрації? Що ви можете сказати про калину? Які дії і ознаки властиві їй? Складіть словосполучення із різних частин мови, використовуючи прийменники.

Слайд 13

Калинонька — струнка, густа, пишна, червона, корисна, красива, ніжна, щедра, люба, мила, запашна, молода. Кущ — густий, розлогий, пишний, крислатий.

Слайд 14

Гілочки — тоненькі, рівненькі, гладенькі, блискучі. Ягідки — червоні, круглі, смачні, гіркуваті.

Слайд 15

Калина — шелестіла, пригощає, сміялася, похилилася, тримає, годує, росте, виросла, буятиме, зацвіте, розквітне, розвеселить.

Слайд 16

Словосполучення: пишалася біля хати, стояла з червоними ягідками, тримала над головою, шелестить у листі, прилітали до калини, росла в садку, розрослася у великий крислатий кущ, ягідки виблискують на сонці, в ягідці заховане зернятко, світило над калиною.

Слайд 17

Скрізь живе калина — символ України. Народжувалася донька — садив татусь калиноньку, хай росте — пишна, красна, щоб була її доленька щасна. На весільному короваї, у віночках дівочих, на сорочках, на рушничках, в імені Калини — скрізь живе калина.

Слайд 18

Визначення частин мови за допомогою сигнальних карток У вінку зеленолистім І червоному намисті, Видивляється у воду На свою хорошу вроду.

Слайд 19

Хвилинка каліграфії ка При ли йме на нник Сьогодні на каліграфічній хвилинці ми повторимо нижнє, верхнє, середнє з'єднання букв. Написавши цей рядок, ви розкодуєте тему уроку. Повторимо правила хвилинки каліграфії. Яку тему ми продовжимо вивчати? Про яку рослину говоритимемо? Правильно. На уроці ми продовжимо вивчати тему «Прийменник». Повторимо написання прийменників окремо від інших частин мови.

Слайд 20

Робота над реченням. Інсценівка «Прийменник». Так би й жили Іменники, Прикметники, Дієслова в королівстві окремими групами. Та одного разу вирішила королева Граматика залучити їх до роботи. Наказала відправити всіх у речення, де в кожного з них будуть свої обов'язки. А щоб легше було їх виконувати, вислала їм на допомогу маленьких чарівників — В, НА, З, ДО, ВІД, ПО, У, ЧЕРЕЗ, ПІД, НАД. Звали їх Прийменниками. Веліла їм королева жити окремо від слів і з ними не з'єднуватись, а лише допомагати поєднати інші слова у речення. От бігають Прийменники з речення в речення. Скрізь треба встигнути, допомогти. Бо інші слова не можуть без них в гості сходити, виглянути з вікна, сісти на диван, зустрітися з другом. Подружіться і ви з ними. І тоді сміливо подорожуйте королівством Граматики.

Слайд 21

Назвіть прийменники, позначені однією буквою. Назвіть прийменники, позначені двома буквами. Назвіть прийменники, позначені трьома буквами. Назвіть прийменники, які мають більше трьох букв. Для чого служать прийменники? Як вони пишуться зі словами? У, в, з До, по, на Над, від, під, при Біля, через

Слайд 22

пишається, червона, вода, калина - Розібрати за членами речення. - Визначити частини мови. - Виписати пари слів. - Усно у дієслова визначити число, час; у іменників — число, рід, відмінок; у прикметника — число, рід, закінчення. Прочитайте слова. Утворіть речення, додаючи потрібний прийменник. Хто автор цих слів? З якого твору вони? Пишається над водою червона калина.

Слайд 23

Фізкультхвилинка Я дівчинонька мала — Раз, два. Як калинонька струнка — Раз, два. Буду швидко підростати, Щоб усім допомагати.

Слайд 24

Вибірковий зоровий диктант То що ж таке калина? Дізнаємося правильне визначення цього слова з тлумачного словника. - Виписати всі прийменники зі словами. Як вони пишуться? Текст у словнику: Кущова рослина, що має білі квіти і їстівні гіркі чи кисло-солодкі червоні ягоди. З давніх-давен в Україні калину садять біля криниць, копанок, над ставками. Робота з тлумачним словником на с. 73 Тече вода з-під явора Яром на долину, Пишається над водою Червона калина.

Слайд 25

Розбір слів за будовою Калинка — калина, калинник, калиновий, калинонька, калиночка.

Слайд 26

Творче завдання Вставити потрібні прийменники. Виправити текст. ... калини гарний білий цвіт, пахучий, рясний. А ще більше милують око червоні ягідки калини.... червону калину люди багато пісень склали. ... червоною калиною порівнюють не тільки дівчину, але й нашу рідну Україну. (Прийменники: у, про, із.) Слово калина замінити словами кущ, вона, ця рослина, цей символ у відповідних відмінках, щоб уникнути повторів.

Слайд 27

Творче списування тексту І цвіт, й вигріті сонцем та напоєні земною силою , що виблискують з-під _ листочків, — то наречений людьми символ України. Прочитайте речення. Доберіть слова, що підходять за змістом, і впишіть їх Білий, калиновий, кетяги, різьблених.

Слайд 28

Підсумок уроку - Яку тему ми повторили? - Як пишуться прийменники? - Для чого вони слугують у реченні? - Іменини якої рослини святкували? Завжди, коли святкують чиїсь іменини, лунає чудова музика, гостей пригощають.

Слайд 29

Кожна ягідка в калини, Як червона намистина. Багряніють грона в листі, Мов жаринки пломенисті.

Слайд 30

Калина — улюблена рослина українського народу. Навесні милує вона око білим цвітом, а восени — червоним намистом.

Слайд 31

Здавна калину використовують у народній медицині. Свіжі ягоди з медом та водою вживалися при кашлі, серцевих захворюваннях. Сік калини використовували і в косметичних цілях.

Слайд 32

Калина приносить користь і здоров'я. Недарма у народі кажуть: «Без верби і калини — нема України». Я бажаю всім вам бути рум'яними, здоровими, як наша іменинниця — калинонька.

Слайд 33

Використано для оформлення ресурси інтернету

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова