X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лист і адреса (розвиток зв’язного мовлення)

Завантажити презентацію

Лист і адреса (розвиток зв’язного мовлення)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наші вітання всім присутнім на уроці Автор – Кузьма Н.В.

Слайд 2

П'ятнадцяте листопада Класна робота Розвиток зв'язного мовлення. Лист. Адреса

Слайд 3

Мета уроку: - познайомити учнів з джерелами писемності; - ознайомити їх із правилами написання листів, підписування конвертів; - формувати вміння та навички правильно визначати зміст та композицію листа, вибирати потрібні слова та словосполучення, правильно писати адресу на конверті; - розвивати навички свідомої дисципліни; виховувати мовленнєву культуру учнів.

Слайд 4

Пишіть листи і надсилайте вчасно, Коли їх ждуть далекі адресати, Коли є час, коли немає часу І коли навіть ні про що писати. Л.Костенко

Слайд 5

Утворити асоціативний кущ, пов’язаний із словом „ лист ”

Слайд 6

Василь Симоненко “ЛИСТ”

Слайд 7

Лист – це написаний текст, метою якого є повідомлення про щось адресата. Уміння написати листа означає: визначити його зміст і композицію; вибрати потрібні слова і словосполучення; правильно написати адресу на конверті. Матеріал підручника с.112

Слайд 8

З історії виникнення листів МАЛЮНКОВЕ ПИСЬМО ВУЗЛИКОВЕ ПИСЬМО НА ГЛИНЯНИХ ПЛИТКАХ НА ДЕРЕВ’ЯНИХ ДОЩЕЧКАХ БЕРЕСТЯНІ ГРАМОТИ ПАПІРУС ПЕРГАМЕНТ ПАПІР Вампум - нанизані на стрічку морські черепашки.

Слайд 9

Поширеним було вузликове письмо – кіпу: зміст послань у ньому передавався через кількість прив’язаних до мотузки чи палиці шнурів і вузлів на них, їх колір; через форму, розташування.

Слайд 10

Творці слов'янської писемності Кирило і Мефодій Пам'ятник в м. Мукачеві

Слайд 11

Конверти та марки народилися в Англії

Слайд 12

Поштова марка — цінний папір, що є свідоцтвом оплати поштового відправлення. ЇЇ наклеюють на конверт для наступного погашення поштовим штемпелем.

Слайд 13

Адрес – письмове ювілейне вітання особі чи установі. Нашому ювілярові вручили вітальний адрес. Адреса – місце проживання особи або розташування установи, напис на конверті, телеграмі. Правильно пишіть адресу.

Слайд 14

Запам’ятайте: Адресат – той, хто отримує лист, телеграму. Відправлений лист знайшов адресата. Адресант – той, хто адресує, надсилає лист. Адресант повинен чітко підписуватися.

Слайд 15

Адресу відправника пишемо на конверті вгорі ліворуч у такій послідовності: 1. Прізвище, ім'я, по батькові. 2. Назва вулиці, номер будинку і квартири. 3. Назва міста, області, поштовий індекс. Адресу одержувача пишемо на конверті внизу праворуч у такій послідовності: 1. Прізвище, ім'я, по батькові. 2. Назва вулиці, номер будинку і квартири. 3. Назва міста, області, поштовий індекс.

Слайд 16

Зразок підпису конверта Адреса одержувача, індекс Кузан Василь Васильович вул. Пушкіна, 16, с. Довге, Закарпатська область, 90154 Адреса відправника, індекс Тюк Еріка вул. Першотравнева, 133, м. Іршава, Закарпатська область, Україна 90100

Слайд 17

Здебільшого листи складаються з таких частин: ПОЧАТОК: звертання до того, кому адресовано лист. ОСНОВНА ЧАСТИНА: зміст листа. КІНЦІВКА: форми ввічливості: з повагою, на все добре, до скорої зустрічі; повторні поздоровлення; підпис, число.

Слайд 18

„ Лист ” Писав із табора Василько: «Нових у мене друзів стільки! Я, мамо, добре відпочився! І опельсинів тут наївся. І накупався, як ніколи... Пеши. Вітаєм. Я й Мекола». А мама так йому писала: « Без тебе дома скучно стало... Але тобі на користь море. І ми зустрінемося скоро... Ти молодець, що "відпочився",— Коли б ще й грамоти навчився!» (Г. Бойко.)

Слайд 19

„ Лист ” Писав із табору Василько: «Нових у мене друзів стільки! Я, мамо, добре відпочив! І апельсинів тут наївся. І накупався, як ніколи... Пиши. Вітаємо. Я й Микола». А мама так йому писала: « Без тебе дома скучно стало... Але тобі на користь море. І ми зустрінемося скоро... Ти молодець, що "відпочив",— Коли б ще й грамоти навчився!» (Г. Бойко.)

Слайд 20

Поштові марки

Слайд 21

Пам'ятка “ Правила листування “ 1. Вчасно відповідайте на листи, не залишайте їх без відповіді. 2. Пишіть на якісному папері. 3. Дбайте про почерк, охайність в оформленні. 4. Уживайте звертання. Коли звертаєтеся до старших на Ви, пишіть це слово з великої букви. 5. Не порушуйте композиції листа (початок, основна частина, кінцівка). 6. Дотримуйтеся мовленнєвого оформлення, пишіть грамотно. Пам’ятайте: зміст листа говорить про вашу освіченість та виховання. 7. У кінці листа ставте розбірливий підпис, дату.

Слайд 22

Електронні листи надсилають через Інтернет

Слайд 23

Поштові скриньки

Слайд 24

Пам'ятник першій поштовій скриньці, за яку слугував черевик

Слайд 25

Єдиний у світі пам'ятник листоноші Федору Фекеті знаходиться у районному центрі Перечин на Закарпатті (Україна)

Слайд 26

Закінчити речення Сьогодні на уроці: - я дізнався про... - я навчився... - мені найбільше сподобалося... - мені запам’яталося...

Слайд 27

Домашнє завдання Завершити роботу над листом, скориставшися теоретичними відомостями підручника на ст.111 – 113 та пам'яткою „ Правила листування. ”

Слайд 28

На все добре!

Слайд 29

У Перу археологи знайшли лист, вік якого приблизно 400 років. Мова, якою він написаний, вже давно вважається зниклою і сьогодні нікому невідома. ЇЇ використовували ще в 16 столітті тодішні народи Перу. Фахівці вважають, що цей лист написав невідомий іспанський автор, після чого лист загубився. Його було знайдено лише в 2008 році, коли проводилися археологічні розкопки. Чи знаєш ти, що…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова