КОРІНЬ, ПРЕФІКС І СУФІКС: ЗНАЧЕННЯ, ВИМОВА, ПРАВОПИС І СТИЛІСТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Визначити склад виділених слів, пояснити правопис коренів, префіксів і суфіксів у них. До якого стилю належить цей текст?
Творчі вправи Ліс, дід, внук, гора, синок, пісок, тінь, вість, теза, атака, звук. Від поданих слів утворіть іменники за допомогою префіксів пра-, уз-, па-, су-, без-, анти-, контр-, ультра-. Пояснити нове значення утворених слів. Які префікси надають забарвлення книжного стилю?
Мудрий, розумний, святковий, широкий, вірусний, фіолетовий. Від основ поданих слів утворіть за допомогою префіксів пре-, най-, перед-, за-, анти-, ультра- прикметники з новим значенням; уведіть їх у словосполучення і запишіть; визначте стилістичні відтінки, що надають словам зазначені префікси.
Від основи дієслова писати утворіть нові дієслова за допомогою префіксів від-, в-, ви-, до-, за-, на-, над-, об-, пере-, під-, по-, при-, про-, роз-. Якого відтінку надає кожен із префіксів? Від основ поданих слів утворіть іменники за допомогою суфікса -ість.
Яку роль відіграють префікси і суфікси в слові? Узагальніть правила про правопис голосних і приголосних у коренях, префіксах і суфіксах.
Домашнє завдання Прочитайте байки Л. Глібова «Лисиця-жалібниця», «Зозуля і Півень». Знайдіть слова, утворені суфіксальним, префіксальним, префіксально-суфіксальним способами, дослідіть їх стилістичні відтінки.
Схожі презентації
Категорії