Графіка української мови
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Графіка української мови Підготувала вчитель української мови та літератури Веприцька Ірина Василівна
1989р. – прийнято Закон „Про мови в Україні”. 1996р. – Верховною радою України було прийнято Конституцію України, в якій українській мові надано законодавчої конституційної сили. 21 лютого День рідної Мови
Конференція – збори, нарада представників держав, наукових організацій для обговорення певних питань.
1. Походження мови. 2. Піктографічне письмо. 3. Поява писемності у східних слов'ян. Історична довідка. 4. Графічні засоби української мови: а) український алфавіт; б) розділові знаки.
„Серед багатьох форм людської діяльності, що служили показниками духовної культури, матеріальним втіленням розвитку ремесла й мистецького хисту, поступу та боротьби народів у вирі історичних подій було письмо” (М.Різник)
Усі відкриті в Софіївському соборі графіті написані кирилівськими літерами – шрифтом, який покладений в основу сучасної східнослов'янської писемності.
Стародавні єгиптяни вважали творцем письма бога Тоту, а за грецькими міфами відомий бог Гермес, який, як вважали греки, винайшов абетку, був творцем числа.
Історично першим, найдавнішим видом письма є піктографія (від лат. «піктус» — малюю і грец. «графо» — пишу, дослівно — малюнкове письмо). Піктографічне письмо — це письмо малюнками, які служать для передавання змісту мови. У мене будинок у місті
На пояс у певній послідовності чіпляли різнокольорові черепашки, кожна з яких мала певне значення, про яке домовлялися заздалегідь. Так, черепашка, пофарбована в білий колір, означала щастя, мир, у чорний — небезпеку, у червовий — війну.
Часто самі речі не означали нічого, використовувались як умовні знаки. Таким було письмо кіпу, поширене в стародавніх інків, — вузликове письмо: на паличку нав'язувалися різноколірні шнурки вузликами.
Іншим поширеним видом ідеографічного письма був клинопис — письмо у вигляді клинців, яке зародилося між Тигром і Євфратом у стародавніх шумерів, а потім перейшло до вавилонян і ассирійців.
Дослідники багатьох поколінь вважали, що писемність у східних слов'ян, у тому числі й українців, з'явилася в кінці Х ст. і була пов'язана з діяльністю серед слов'ян солунських братів-філософів Кирила та Мефодія в середині ІХ ст.
Йоґанн-Вольфґанґ Ґете вважав, що почерк має відношення до характеру і розуму людини і що він може, меншою мірою, дати поняття про її почуття і дії.
Схожі презентації
Категорії