X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Диктант національної єдності

Завантажити презентацію

Диктант національної єдності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єдиний скарб у тебе - рідна мова, Заклятий для сусіднього хижацтва. Вона твого життя міцна основа, Певніша над усі скарби й багатства П.Куліш

Слайд 2

Диктант  (від латів.(латинський) dicto — диктую), один з видів письмових робіт для закріплення і перевірки знань, тренування навиків ; найбільшого поширення набув при вивченні орфографії і пунктуації. Диктант — це не просто форма письмового контролю, вправа для засвоєння або перевірки грамотності, але й метод виховання орфографічних умінь і навичок, принципу свідомості й автоматизну , а також вміння призвичаюватись до організованої колективної праці. За допомогою диктантів можна істотно підвищити рівень культури писемного мовлення, розширити власний кругозір, дізнатись щось цікаве та незвідане.

Слайд 3

 КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ Диктант оцінюється однією оцінкою на основі таких критеріїв: – орфографічні та пунктуаційні помилки оцінюються однаково; – помилка в слові, яке повторюється в диктанті кілька разів, вважається однією помилкою; помилки на одне правило, але в різних словах, вважаються різними помилками; – розрізняють грубі й негрубі помилки, тобто такі, які не мають істотного значення для характеристики грамотності. Під час підрахувати помилок дві негрубі вважають за одну грубу.

Слайд 4

До негрубих відносять такі помилки: – у винятках усіх правил; – у написанні великої букви в складних власних найменуваннях; – у випадках написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників з прийменниками; – випадках, коли замість одного знаку поставлений інший; – у випадках, що вимагають розрізнення не і ні (у сполученнях: не хто інший, як...; не що інше, як...; ніхто інший не.., ніщо інше не...); – у пропуску одного зі сполучуваних розділових знаків або в порушенні їх послідовності; – у заміні українських букв російськими. За наявності в диктанті більше п'яти поправок оцінка знижується на бал.

Слайд 5

Бали Кількістьпомилок 1 15-16ібільше 2 13-14 3 11-12 4 9-10 5 7-8 6 5-6 7 4 8 3 9 1+1 (негруба) 10 1 11 1 (негруба) 12 -

Слайд 6

Вічне слово З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належать «Кобзар», книга, яку народ український поставив на першому місці серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.

Слайд 7

Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустель закаспійських, під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів.

Слайд 8

На випадкових аркушиках паперу та в захалявних книжечках поетова рука прихапцем, покрадьки записувала рядки, що стануть дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі і вічні слова.

Слайд 9

У «Кобзарі» поет висловив насамперед самого себе, свою особистість, від першого й до останнього рядка книга виповнена індивідуальним поетовим почуттям. Тут його, Шевченків, темперамент, його щира й беззахисна у своїй відкритості душа. Тут думки — ним вистраждані, кривди — ним пережиті, тут картини саме його, Тарасового, дитинства.

Слайд 10

Слово вічне, слово невмируще своєю правдою, невідцвітне художньою красою — це і є «Кобзар». (192слова) (О.Гончар)  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова