X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День рідної мови

Завантажити презентацію

День рідної мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

21 ЛЮТОГО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Слайд 3

Мовний конкурс

Слайд 4

Конкурс “Антижаргонний” І команда Кайф – Хавати – Облом – Братан – Прикол – Прикинь – Прикид – Фейс – Оджати – Кльово - ІІ команда Галімо – Косиш – Бабки – Шара – Фіолєтово – Лох – Задовбав – Тіпа – Наїзд – Шарити –

Слайд 5

Пригадай! Перед вами — п'ять слів: Знак м’якшення. Присудок. Морфема. Синонім. 5. Термін. Доберіть потрібний термін для кожного з визначень: А Єдина буква алфавіту, яка не позначає на письмі ніякого звука. Б Слова, близькі за значенням, мають при цьому різне відтінкове забарвлення у своїй семантиці. В Частина слова. Перед вами — п'ять слів: Прикладка. Морфологія. Антоніми. Пунктуація. 5. Апостроф. Доберіть потрібний термін для кожного з визначень: А Слова однієї і тієї ж частини мови, різні за звучанням і написанням і мають протилежне лексичне значення. Б Це розділ мовознавства про використання та вживання на письмі розділових знаків. В Спеціальний надрядковий знак, який уживається на письмі, щоб показати, що попередній звук твердий. 

Слайд 6

І таке буває! Українці кажуть: «Ловити гав (ворон)», а французи – «Ловити ластівок». Українці «купують кота в мішку», а чехи – «зайця». А от поляки кажуть: «Хто лиса в мішку купує, знаходить пса або кота». Коли йде злива, ми кажемо: «Дощ ллє як із відра». Американці: «Дощ іде вилами».

Слайд 7

Скажи одним словом І. Яке-небудь захоплення, улюблене заняття. 2.Позбавлення права участі у змаганнях. 3.Музичний супровід . 4.Льодова гора, що плаває  в морі. 5.Слова , що мають  протилежне  значення. 6. Сукупність усіх видів тварин. 7.Певний режим  харчування. 8.Відступ у першому рядку тексту. 9.Прохід,  прокладений під  землею. 10. Жорстка, самовладна людина. 1. Окрема категорія телефонів, які мають більше оперативної пам’яті. 2. Людина, що ставить  над усе особисті інтереси. 3. Місце знаходження, проживання. 4. Слова,  різні за звучанням,   але близькі за значенням. 5.Сукупність усіх видів рослин, рослинний світ узагалі. 6. Той, хто любить свою батьківщину. 7.Документ, який дає право на постійне відвідування чогось. 8. Пристосування  живих організмів  до кліматичних  умов. 9. Старовинне слово, що вийшло з ужитку. 10. Особа, яка виїжджає за кордон на постійне місце проживання.

Слайд 8

Скоромовки Варка варила вареника,Василь взяв вареника.Варка Василя варехою.Василь Варку вареником. Ішов Прокіп, кипів окріп, прийшов Прокіп — кипить окріп, як при Прокопі, так і при Прокописі і при Прокопенятах.

Слайд 9

Я знаю! Установіть відповідність між словом і його тлумаченням 1 трагічний 2 прозаїчний 3 прозовий 4 трагедійний А напружений, динамічний Б страшний, сумний, нещасний В буденний, звичайний Г властивий прозі Д властивий трагедії 1 комплекс 2 адресат 3 адресант 4 комплект А вибір Б одержувач В набір Г сукупність Д відправник

Слайд 10

Орфоепічний диктант

Слайд 11

Відредагуйте текст І команда Столова в нашій установі починає працювати з дев’яти годин. Без п’ятнадцяти десять можна уже купити вкусну булочку. А піца продається на протязі всього дня. Закривається столова в чотири години. ІІ команда У нашому ліцеї є басейн. У ньому постоянно займаються учні. Навчитися плавати можна після двох годин дня. А записуватися потрібно тільки у вісім годин рана.

Слайд 12

Відповіді Їдальня в нашій установі розпочинає працювати о дев’ятій годині. За п’ятнадцять десята можна вже купити смачну булочку. А піца продається протягом дня. Зачиняється їдальня о четвертій годині.

Слайд 13

Відповіді У нашому ліцеї є басейн. У ньому постійно займаються учні. Навчитися плавати можна після другої години. А записуватися потрібно тільки о восьмій годині вранці.

Слайд 14

Конкурс «Хто більше?» (із запропонованого слова скласти якнайбільше слів) АБРИКОСИ

Слайд 15

Відповіді СИР, РАБИ, КОСИ, КОСАР, РИС, СОКИРА, ОСА, БАР,ОСКАР,БОРИС,БРАК РОКИ, РИК, РИБА, РОСА,

Слайд 16

Цікаво знати ! В американського письменника Ернеста Вінсента Райта є роман «Гедсбі», який складається з з більш ніж 50 000 слів. При цьому в творі немає жодної букви е Запис слова метро по-японськи складається із трьох ієрогліфів, що означають «низ», «грунт», «залізо» У китайському письмі понад 40 000 символів,а у гавайському алфавіті лише 12 букв

Слайд 17

Орфографічний тренажер І команда Нажаль, духмяний, всього-навсього, доречі, пів’Європи, по турецьки, каміньчик, воз’єднання, морквяний, пів-Києва. ІІ команда Пів’яблука, віч-навіч, обїхати, президент, піцца, тона, пів-Ялти, по ужгородськи, день у день, надобраніч.

Слайд 18

Запам’ятай! І команда На жаль, духмяний, всього-на-всього, до речі, пів-Європи, по -турецьки, камінчик, возз’єднання, морквяний, пів-Києва. ІІ команда Пів’яблука, віч-на-віч, обїхати, президент, піца, тонна, пів-Ялти, по- ужгородськи, день у день, на добраніч

Слайд 19

Бажаємо успіхів у вивченні української мови!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова