X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міжнародний день рідної мови

Завантажити презентацію

Міжнародний день рідної мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державний навчальний заклад “Вище професійне училище “Моторобудівник” Творча робота учнів навчальної групи 4 Керівник проекту: Кириченко Віктор Анатолійович, викладач історії, класний керівник групи 2013 рік

Слайд 2

Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, рідна мово! Мова – пісня колискова. Мова – матері уста. І. Багряний

Слайд 3

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Слайд 4

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, які виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо. Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

Слайд 5

За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злетів і падіння, переслідування і заборони, зневажливого ставлення з боку влади, однак вижила і зберегла свою красу і милозвучність. В землі віки лежала мова І врешті вибилась на світ. О мово, ночі колискова! Прийми мій радісний привіт. Олександр Олесь.

Слайд 6

Мова – це показник культури людини. Недаремно говорять: “Заговори, щоб я тебе побачив”. Майже сто років тому Михайло Грушевський сказав: “Якщо ми, українці, хочемо, щоб нас поважали інші народи, то треба нарешті почати з поваги до самих себе”. Ці слова залишаються актуальними і сьогодні. Адже у метушні повсякденного життя ми забуваємо про самоповагу.

Слайд 7

Тож плекаймо і леліймо рідну мову, зберігаймо її красу і неперевершеність для наступних поколінь, аби не пересоздя життєдайна криниця роду українського…. Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів. В.Захарченко.

Слайд 8

УКРАЇНСЬКА МОВА Минають століття, роки та хвилини, Минає усе, що ми мали колись. І лиш незалежна в віках Україна Сміливою птахою рветься увись. В віршах та піснях або просто в розмовах, В шевченківських творах – ми чуєм одне. Звучить мелодійною хвилею мова, І щоб там не було, вона не мине. Лунає співзвучно від серця до серця, Від гаю до гаю, з сім'ї до сім'ї. Ця мова жива і в тобі відізветься, Якщо патріот ти своєї землі. Здобута народом, омита сльозами, В ній кров українських дочок і синів. Тече вона річкою поряд із нами, - Це є наша мова із тисячі слів. Ірина Крицька.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота