X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Завантажити презентацію

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

О мово! Душа голосна України! Мандрівка сторінками історії та літературного слова Підготувала бібліотекар Мирненської ЗШ І-ІІІ ст Гунчак І.В.

Слайд 2

Велична, щедра і прекрасна мова. Прозора й чиста, як гірська вода, Це України мова барвінкова, Така багата й вічно молода. Ю. Косинська

Слайд 3

21 лютого у всьому світі відзначається - Міжнародний день рідної мови

Слайд 4

Як гул століть, як шум віків, Як бурі подих — рідна мова, Вишневих ніжних пелюстків, Сурма походу світанкова, Неволі стогін, волі спів, Життя духовного основа. (Максим Рильський).

Слайд 5

Історія свята 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Слайд 6

До календарів усього світу свято ввійшло у 1999 році. На тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.

Слайд 7

21 лютого 2002 року Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні.

Слайд 8

Рідна мово моя! Ти душа України, Ти в мені гомониш, як потік буйних вод. Треба сіять в серця твої чисті зернини, Щоб навіки воскрес український народ! Ігор Калиниченко

Слайд 9

Мова - це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу її чарівний інструмент . Мова - засіб художнього зображення навколишнього світу. Мова - це характер народу, його національні звичаї. Мова - бездонна криниця мудрості народної. Мова - це найкращий засіб спілкування. Мова - історія народу.

Слайд 10

Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого А серце б'ється — ожива, Як їх почує!.. (Тарас Шевченко)

Слайд 11

Слайд 12

День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства.

Слайд 13

У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Слайд 14

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати.

Слайд 15

Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. (Панас Мирний).

Слайд 16

Мову чудову, глибинне і пружне слово, немов гостру зброю, дав нам народ. Дав цю мову і наказав свято оберігати її чистоту, збагачувати і відшліфовувати до блиску, до гостроти разючої. (Павло Тичина).

Слайд 17

Кожна людина має право розмовляти і мислити рідною мовою. Кожна країна має право на державну мову. Наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною.

Слайд 18

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків (Костянтин Ушинський).

Слайд 19

Живе наша мова — і наш голос звучить у вселенському хорі народів. Отже, живий наш дух, жива наша пісня, наша історія, наша єдність і наша одність. Бо наша мова — це ми, українці, — добрий, чесний, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, там, де була колиска індоєвропейських народів... (З кн. «Мова і нація»). 

Слайд 20

Українська мова не зникла, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос.

Слайд 21

Яке то щастя — мати мову, Якою створено «Кобзар»! Оту святу, многовікову — Наш найдорожчий Божий дар! (Володимир Квітневий).

Слайд 22

Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови... (Максим Рильський)

Слайд 23

Для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова.

Слайд 24

По - своєму кожна пташина співає. По – своєму кожен народ розмовляє. У мене й народу мого Українська є мова чудова. С. Жупанин

Слайд 25

Українське слово. Ти частка тих, Що вже давно померли, Їх кров живуща, їх жага нетлінна, Безсмертне і величне, як Говерла, Багате і дзвінке, як Україна. (Дмитро Луценко).

Слайд 26

Я знаю: мова мамина – свята В ній вічний, незнищенний дух свободи, Її плекали душі і вуста – мільярдів. Це – жива вода народу. (Микола Адаменко).

Слайд 27

Поза межами держави українську мову можна почути в Канаді, Великобританії, Мексиці, Німеччині, Аргентині, Парагваї, Венесуелі, Греції, Китаї (близько 40 країн світу).

Слайд 28

Коли забув ти рідну мову, Яка б та мова не була —  Ти втратив корінь і основу Ти обчухрав себе дотла. (Дмитро Білоус).

Слайд 29

Українською мовою розмовляють у світу близько 45 млн. чоловік. Це забезпечує українській мові 26 місце серед 6 тисяч мов за поширеністю в світі.

Слайд 30

На Міжнародному лінгвістичному конгресі українську мову визнано однією з наймилозвучніших мов світу

Слайд 31

Барвистість одвічна народної мови — це щось невимовне, прекрасне, казкове: і ласка любові, й червона калина, і пісня досвітня в гаях — солов’їна. (Павло Усенко). 

Слайд 32

Мово рідна! Колискова Материнська ніжна мово! Мово сили й простоти,— Гей, яка ж прекрасна Ти! Іван Багряний  

Слайд 33

В художній літературі — поезії і прозі — всіх народів, поняття рідної мови виступає поряд з поняттям рідного краю, батьківської хати та материнського тепла.

Слайд 34

У шелесті трав, у цвітінні калини Я чую цю мову у сні й наяву. Вона в моїм серці, – це вся Україна, Я дихаю нею, я нею живу! Геращенко Віктор

Слайд 35

Моя прекрасна українська мово, Найкраща пісня в стоголоссі трав… Тебе вкладаєм тихо до молитви І за спасіння дякуєм тобі. О. Яворська

Слайд 36

Мова - краса спілкування, Мова - як сонце ясне, Мова – то предків надбання, Мова – багатство моє… Ф. Пантов

Слайд 37

Тож любіть свою мову та оберігайте її! Адже мова – це свого роду душа народу: немає мови – немає народу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота