X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВАЖЛИВІ ЧАСТИНИ МОВИ

Завантажити презентацію

ВАЖЛИВІ ЧАСТИНИ МОВИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЧАСТИНИ МОВИ

Слайд 2

Частини мови — це основні лексико-граматичні розряди (категорії, класи, групи) слів; це великі за обсягом класи слів, об'єднаних спільністю загального граматичного значення і його формальних показників.

Слайд 3

САМОСТІЙНІ ЧАСТИНИ МОВИ іменник слово, вуз, завдання, Микола, Україна прикметник золотий, залізобетонний, легенька, пахуче числівник одинадцять, перший, тринадцятеро, займенник я, ви, що, щось, хтось, абихто, будь-який дієслово відкласти, чекай, засліпило, прийшов прислівник спокійно, угорі, по-літньому, згарячу, двічі СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ прийменник до, близько, вглиб, крізь, поза, на, проміж сполучник а, але, та, через те що, не лише, одначе частка так, аякже, це, тільки, ось, ледве чи, мов ОКРЕМА ЧАСТИНА МОВИ вигук ой, ай, ох, о, овва, тьху, ех

Слайд 4

це самостійна частина мови, яка означає предмет і відповідає на питання хто? що?

Слайд 5

Самостійна частина мови, що виражає ознаку предмета, граматично виявлену в категоріях роду, числа і відмінка та відповідає на питання який? яка? яке? які? чий? чия? чиє? чиї?

Слайд 6

це самостійна частина мови, що позначає кількість предметів або їх порядок при лічбі і відповідає на питання скільки? котрий?

Слайд 7

це самостійна частина мови, що вказує на предмети, ознаки або кількість, не називаючи їх, відповідають на питання хто? що? який? чий? скільки?

Слайд 8

це самостійна частина мови, яка означає дію або стан предмета і відповідає на питання що робити? що зробити? що робиться з предметом? у якому стані він перебуває?

Слайд 9

це незмінна самостійна частина мови, що виражає ознаку дії, стану або ознаку іншої ознаки

Слайд 10

це службова частина мови, що виступає разом з відмінковою формою іменника, займенника або числівника для вираження залежності її від інших слів це службова частина мови, яка вживається для поєднання членів речення, частин складного речення і окремих речень у тексті це службова частина мови, яка вживається для надання окремим словам чи реченням додаткових емоційно-експресивних та смислових відтінків

Слайд 11

ОГО!!! Круто!!! це службова частина мови, яка служить для безпосереднього вираження емоцій, почуттів і волі людини

Слайд 12

Виконай завдання: Склади розповідь-казку про будь-яку частину мови

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова