X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
4 клас. Іменник

Завантажити презентацію

4 клас. Іменник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

  1. Прочитай текст, випиши іменники, визнач їх рід i число. ХЛІБ Хліб. Яке коротке слово. Всього чотири літери, а скільки в ньому тепла. З хлібом пов`язано так багато у нашому житті, що цей необхідний продукт харчування став символом праці та миру. Яке це щастя бути хліборобом, сіяти зерно у щедру землю, прикрашати її.  

Слайд 4

Слайд 5

2. Спиши текст, замість крапок постав потрiбнi іменники. Визнач вiдмiнок iменникiв в однині. Маленьке оленятко вперше вийшло з ... на луки. Хитаючись на високих ... , воно здивовано озиралось навкруги. Зелені луки нагадували оксамитовий ... . То тут , то там червонили голівки ... . На тоненьких ніжках похитувались бiленькi ..., підморгували жовтими … .

Слайд 6

Слайд 7

3. Використай іменники , подані у дужках, у потрiбнiй формі. Визнач їх вiдмiнок. прочитати в (книга) - пастись у (луг) - в теплій (шапка) - сидіти на (берег) - написати (подруга) - годинник на (рука) - дати (білочка) - черевик на (нога) – пливти по (річка) -

Слайд 8

Слайд 9

4. Спиши текст, ставлячи іменники, що в дужках , у множині . Визнач вiдмiнок iменникiв . Наші (предок) будували (фортеця), щоб боронити рідну землю . На горі вони ставили мiцнi (будівля), оточуючи їх кам`яними (мур). На (мур) були сторожові (вежа). Добре вiдомi (фортеця) у Києві , Львовi , Чернiговi, що збереглися і до наших (час).

Слайд 10

Слайд 11

5. Запиши словосполучення, поставивши iменники в родовому вiдмiнку множини. багато (вишня) – кілька (сотня) - багато (озеро) – немає (знання) - не чув (розповідь) - багато (соловей) - побачили (лікар) - декілька (будівля) - п`ять (століття) -

Слайд 12

Слайд 13

6. Постав iменники, що в дужках, у потрібному вiдмiнку. Добери i запиши заголовок. У теплій прозорій (вода), оточеній зеленими (листки), купалася прекрасна квітка. Чисті, бiлi (пелюстка), ніжна золота середина - все аж світилося (врода). Вiд тієї (краса) й саме плесо (річка) здавалося казковим, таємничим.

Слайд 14

Слайд 15

7. Випиши iменники жіночого роду в родовому вiдмiнку однини. Перед дощем квіти мальви, гвоздики, фіалки, білої лілеї закриваються. Блищить листя ліщини - на дощ. З`явилися крапельки на листах верби, осокора, каштана - буде дощ. Квіти заячої капусти на ніч залишаються відкритими - вранці буде дощ.

Слайд 16

Слайд 17

8. Спиши речення , ставлячи iменники , що в дужках , у місцевому вiдмiнку однини. Замість крапок допиши потрiбнi прийменники. ... рідному (край) нам весело жити. ... Чорному (море) є острів суворий, німий. Зацвіли каштани ... моєму (місто). Лиш ... (труд) живе людина, а без труда її нема.

Слайд 18

Слайд 19

9. Запиши текст. Визнач відмінки іменників. Українська хата Українська хата – це колиска нашого народу. У ній народжувались, жили і помирали. Хата надавала людині притулок. Українська хата мала троє вікон: двоє навпроти столу, третє – навпроти печі. Вікна впускали в житло світло і повітря. У кожній хаті обов’язково була піч, яка і пекла, і смажила, і варила. А які красиві орнаменти прикрашали піч. На ній можна було побачити і голубів, і ягоди, і квіти.

Слайд 20

Слайд 21

Зайці дуже люблять мед і задоволено ласують ним. Ведмеді - знані на весь ліс гризуни, гарно поїдають моркву та капусту. На соняшниковому полі росли красиві та соковиті кактуси. На високих деревах висіли смачні плоди яскравої полуниці. Кавун – дуже смачна ягода, досягає великих розмірів саме в Антарктиді. 10. Знайди помилки у реченнях, виправ їх і запиши речення.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова