X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєва основа твору «Мина Мазайло» М. Куліш. «Міщанство й українізація»

Завантажити презентацію

Життєва основа твору «Мина Мазайло» М. Куліш. «Міщанство й українізація»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєва основа твору. «Міщанство й українізація»

Слайд 2

Причини і маштаби українізації: Розмах національно - визвольної боротьби в національних районах підказував радянському керівництву, що без задоволення мінімальних національних вимог пригноблених народів доля більшовизму в республіках завжди буде під загрозою.

Слайд 3

Відродження літератури, театру, кіно, музики: Українізація — політика радянської влади у 20-ті роки XX століття. Тоді почався розвій національної мови й культури: створювалися українські школи, видавництва, спілки; митці повірили у свободу. У середині 20-х років в Україні нараховувалось 45 професійних театрів. Серед них - театр "Березіль" Леся Курбаса. Українську культуру збагатила творчість композиторів М. Леонтовича, К. Стеценка, Г. Верьовки, П. Козицького, Л. Ревуцького.

Слайд 4

Отже, у 20-х роках українська література та мистецтво переживали бурхливе піднесення. Пройнята національною духовністю, всупереч ідеологічним обмеженням, українська культура досягла світового рівня.

Слайд 5

Наслідки українізації та її згортання За цей відносно короткий історичний термін часу (1920 - 1930 рр.) українська освіта, культура і мистецтво пережили як відродження так і занепад водночас. Ті паростки, що швидко зійшли на українській землі в радянські часи 20-х р., були так само швидко обірвані і знищені у 30-х .

Слайд 6

Свою комедію «Мина Мазайло» М. Куліш писав на живому соціальному й мовному матеріалі, що було пов’язано із активним процесом українізації.

Слайд 7

Його герой не літературний привид, а реальна істота, український тип манкурта, нігіліста. Мина, тьотя Мотя, Баронова-Козино мали й інших прототипів , які належали до найвищих московських та харківських елітних верств

Слайд 8

Дружина М. Куліша зазначає, що, працюючи над своїм «Миною», Микола якось зайшов до загсу і там прочитав список змінених прізвищ. Поміж інших було прізвище Гімненко, змінене на Алмазов. Це його так розсмішило, що він вирішив вставити цей епізод у п’єсу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література