X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ушанування пам’яті Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка"

Завантажити презентацію

"Ушанування пам’яті Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ушанування пам’яті Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченко з нагоди 200-річчя від дня народження (1814-2014)

Слайд 2

Біографія Народився 9 березня 1814 року у селі Моринці в закріпаченій селянській родині. Восени 1822 року починає вчитися грамоти у місцевого дяка. Залишившись сиротою, іде наймитувати до дяка Богорського. Не витерпівши знущань, тікає від нього. 1828 року взяли козачком до панського двору у с. Вільшану. З осені 1828 року до початку 1831 р. — Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні.

Слайд 3

Переїхавши 1831 року до Петербурга, пан взяв із собою Шевченка і віддав його в науку на 4 роки до живописця Василя Ширяєва. 1836 р. він познайомився зі своїм земляком — художником І. Сошенком, а через нього — з Євгеном Гребінкою, В. Григоровичем. 1838 Карл Брюллов та Василь Жуковський викупили молодого поета з кріпацтва. Незабаром став студентом Академії мистецтв.

Слайд 4

У 1844 р. написав гостро політичну поему «Сон. В листопаді 1845 року отримав звання некласного художника. Заарештували 5 квітня 1847. Заслали в солдати до Оренбурга. Звільнено з заслання у 1857 р. Влітку 1859 року повернувся в Україну. До останніх днів свого життя поет перебував під таємним поліційним наглядом. 10 березня 1861 року Шевченко помер.

Слайд 5

Слайд 6

Літературна спадщина Творчість Шевченка — багатогранна, як його талант. Він був різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс.

Слайд 7

Літературна спадщина Також 9 повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, історично-археологічні записки («Археологічні нотатки»), 4 статті та понад 250 листів.

Слайд 8

Творчість поета До ранньої творчості Шевченка належать балади «Причинна» (1837), «Тополя» (1839) й «Утоплена» (1841), що мають виразне романтичне забарвлення. Перша збірка була видана у 1840 році під назвою «Кобзар». Поетичним вступом до неї був вірш «Думи мої, думи мої», у якому Шевченко підкреслив нерозривну єдність поета зі своїм народом.

Слайд 9

«Думи мої, думи мої» Вперше в мистецькій історії в Інтернет-просторі створена Всесвітня капела бандуристів, яка виконує пісню на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої». У проекті взяли участь близько 300 виконавців з 11 країн світу.

Слайд 10

Чи то недоля та неволя, Чи то літа ті, летячи, Розбили душу? Чи ніколи Й не жив я з нею, живучи З людьми в паскуді, опаскудив І душу чистую?.. А люде! (Звичайне, люде, сміючись) Зовуть її і молодою, І непорочною, святою, І ще якоюсь... Вороги!! І люті! люті! ви ж украли, В багно погане заховали Алмаз мій чистий, дорогий, Мою колись святую душу! Та й смієтесь. Нехристияне! Чи не меж вами ж я, погані, Так опоганивсь, що й не знать, Чи й був я чистим коли-небудь, Бо ви мене з святого неба Взяли меж себе — і писать Погані вірші научили. Ви тяжкий камень положили Посеред шляху... і розбили О його... Бога боячись! Моє малеє, та убоге, Та серце праведне колись! Тепер іду я без дороги, Без шляху битого... а ви! Дивуєтесь, що спотикаюсь, Що вас і долю проклинаю, І плачу тяжко, і, як ви... Душі убогої цураюсь, Своєї грішної душі!

Слайд 11

Шевченко художник Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення. Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. «Портрет дітей Репніна» 1844

Слайд 12

Шевченко художник «Селянська родина» 1843 1832 року пан віддав Шевченка на навчання в майстерню одного з найкращих художників В. Ширяєва, законтрактувавши його на чотири роки. Звільнення дало право Шевченку вступити до Академії мистецтв. Він став одним з найулюбленіших учнів Брюллова. Тарас переходить з класу в клас в числі найкращих учнів. У малярстві він робить дедалі помітніші успіхи. За час навчання в Академії мистецтв його тричі нагороджують срібною, а потім золотою медалями за малюнки з натури і живописні твори.

Слайд 13

«Циганка-ворожка» 1841

Слайд 14

«Катерина» 1842

Слайд 15

«Марія» 1840

Слайд 16

«Перерване побачення»

Слайд 17

«Почаївська лавра» 1846

Слайд 18

«Жінка в ліжку» 1839 - 1840

Слайд 19

«Перерване побачення»

Слайд 20

«Собор Почаївської лаври» 1846

Слайд 21

«Знахар»

Слайд 22

«Місячна ніч на Косаралі» 1848-1849

Слайд 23

«Аскольдова могила» 1846

Слайд 24

Назви на честь Тараса Шевченка Вулиця імені Тараса Шевченка у м.Вільнюсі

Слайд 25

Назви на честь Тараса Шевченка Вулиця імені Тараса Шевченка у м.Дніпропетровськ

Слайд 26

Назви на честь Тараса Шевченка Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка

Слайд 27

Назви на честь Тараса Шевченка Набережна Тараса Шевченка у Москві

Слайд 28

Музеї в Україні Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка. Тут Т.Шевченко проживав з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року.

Слайд 29

Музеї в Україні Шевченківський національний заповідник у Каневі. Загальна площа— 2500 га. У складі заповідника — 8 пам'яток культурної спадщини.

Слайд 30

Музеї в Україні Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка — музей у Черкасах присвячений збірці «Кобзар» Тараса Шевченка. Знаходиться в будинку братів Цибульських і містить чимало раритетних видань цієї книги. Його часто називають єдиним у світі музеєм однієї книги.

Слайд 31

Музеї в Канаді The Taras Shevchenko Museum of Canada

Слайд 32

Тарасова могила 10 березня 1861 року Шевченко помер.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література