X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пророчий голос Кобзаря. 200-річчя

Завантажити презентацію

Пророчий голос Кобзаря. 200-річчя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРОРОЧИЙ ГОЛОС КОБЗАРЯ Щовесни коли тануть сніги І на рясті просяє веселки, Повні сил і живої снаги, Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Слайд 2

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861)

Слайд 3

“За що, не знаю, називають хатину в гаї тихим раєм. Я в хаті мучився колись, мої там сльози пролились, найперші сльози.” Т. Шевченко “Якби ви знали, паничі…”

Слайд 4

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814р. в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії. Його батьки, що були кріпаками багатого поміщика В. В. Енгельгардта, незабаром переїхали до сусіднього села Кирилівки.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Народ про Шевченка Хто із Шевченком знається,той розуму набирається. Хто Шевченка прочитав, той багатим серцем став. Шевченків “Кобзар” – для народу великий дар. Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем.

Слайд 9

« Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам та книжним ученим. …Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори”. Іван Франко.

Слайд 10

Слайд 11

10 – березня день пам'яті Шевченка. Поховали… Тихесенько Україна плаче. Поховали дух великий І серце гаряче. Поховала наша мати Найкращого Сина – “Вічну пам’ять” заспівала Уся Україна. Учітеся, шануйте батьків, живіть у дружбі – заповідав Шевченко.

Слайд 12

Шевченко і Майдан І вам слава, сині гори, Кригою окуті. І Вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література