Київська держава за часів правління Володимира Великого
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета: Простежити за процесом формування території Київської держави; Розкрити суть реформ князя Володимира; Визначити історичне значення запровадження християнства в Київській державі.
План 1). Міжусобна війна Святославичів 2). Князь Володимир: людина і державець 3). Воєнні походи Володимира 4). Внутрішня політика Володимира. Прийняття християнства 5). Міжнародна політика князя 6). Історичне значення діяльності князя Володимира Великого
ПРО КОГО ЙДЕ МОВА? Нестор-літописець порівнював цю історичну особу з яскравою зорею, що передує сходу Сонця. Православна церква прилучила її до лику святих. Цій особі після скількох воєн вдалося зберігати спокій у країні та зміцнити міжнародне становище.
ПРО КОГО ЙДЕ МОВА? Його ім’я перекладається як “мудрий, віщий, святий”. Своєю діяльністю сприяв зміцненню Київської держави, виходу її на міжнародну арену. На воротах Константинополя зміг прибити свій щит.
ПРО КОГО ЙДЕ МОВА? Про нього кажуть: хоробрий воїн, “давньоруський спартанець”, “перший запорожець на Київському столі”.
Як склалось життя синів Святослава після смерті батька? Після смерті Святослава у _____ році, його сини не змогли довго жити у злагоді. Між ними почалася _____ війна, внаслідок якої Ярополк вбив Олега, а Володимир за допомогою варягів зміг вбити_____ і посів одноосібно на ______ престол.
Подумайте! Що таке міжусобна війна? Які риси характеру ми можемо виділити в особі Володимира на початку його шляху?
2).Князь Володимир: людина і державець (980-1015) В історію Володимир ввійшов як ВЕЛИКИЙ КРАСНЕ СОНЕЧКО СВЯТИЙ ХРЕСТИТЕЛЬ РІВНОАПОСТОЛЬНИЙ
Дитячі та юнацькі роки майбутнього князя Відомості про появу та перші роки життя князя донесла легенда: Княгиня Ольга ходила на деревлян і помстилася за смерть свого чоловіка, вона взяла до свого двору полонянку Малушу, доньку деревлянського князя. Красуню помітив юний Святослав, але Ольга була проти. Незабаром Малуша народила сина, її вигнали зі двору, а сина забрали, вихователькою Володимира стала сама Ольга
3). Воєнні походи Володимира Ставши у 980 році повноправним правилелем Володимир, навідміну від Святослава, своїм завданням поставив зміцнення держави, як ззовні, так і з середини. Свої походи він здійснював з метою розширення кордонів та охорони від нападів
4). Внутрішня політика Володимира. Прийняття християнства Реформи Володимира Великого (с.42-45)
Прослухайте вірш та подумайте про що йде мова Біля княжої палати Зеленіє княжий сад Попід липами густими Стали ідоли уряд. Ідол Волоса, Перука, Ось Сворожич, там Стрибог А за ними найщедріший Дажбог Запитання до вірша: Яку віру сповідували кияни? Чи була княгиня Ольга православною? Чи було поширене християнство до кінця X cт.
Чому Володимир прийняв християнство? Перед тим, як прийняти віру князь скликав раду, де його вразила розповідь про християнство, а коли Володимир занедужав-охрестився та видужав. Князь дуже змінився: став жертвувати гроші, будував церкви (Десятинна церква), скасував смертну кару.
5). Міжнародна політика князя Самостійна робота з підручником с. 45-46 Випишіть країни, з якими Київська Русь мала дипломатичні відносини
6). Історичне значення діяльності князя Володимира Великого 1). З якою метою князь проводив походи? 2). Як ви вважаєте, чи змінилась за Володимира центральна влада в державі? 3) У народі князя називали Красним Сонечком. Як ви думаєте, чому? 4) В якому році Володимир охрестив Русь?
ПРОБЛЕМНЕ ЗАПИТАННЯ Чи змінилися на протязі життя риси характеру князя? Чи насправді він заслужив всі свої прізвиська?
Домашнє завдання 1). Опрацювати параграф 7 2) Доопрацювати таблицю “Реформи Володимира” с. 42-45
Схожі презентації
Категорії