X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Київська Русь за часів князя Ярослава Мудрого

Завантажити презентацію

Київська Русь за часів князя Ярослава Мудрого

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План уроку Міжусобна боротьба між синами Володимира Великого. Утвердження Ярослава в Києві. Розбудова Києва. Церковне та культурно – освітнє життя. “Руська правда”. Відносини з іншими державами.

Слайд 3

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття: Князівська усобиця Звичаєве право Писане право Руська правда Шлюбна дипломатія Школа бібліотека Опорні дати: 1019 – 1054 рр. – правління Ярослава Мудрого; 1036 р. – розгром печенігів; 1036 р. – будівництво Софійського собору; 1051 р. – заснування Софійського собору.

Слайд 4

Проблемне завдання Князя Ярослава прозвали у народі Мудрим. Але, на відміну від батька Володимира, він не став героєм билин і сказань. Поясніть чому? Доведіть, що “Руська Правда” – найвизначніша пам”ятка правової культури Київської Русі?

Слайд 5

Актуалізація опорних знань У чому суть адміністративної реформи Володимира Великого? Чи мала вона недоліки? Чим були затьмарені останні роки життя Володимира Великого?

Слайд 6

Міжусобна боротьба між синами Володимира Великого Що таке міжусобна боротьба? За що боролися сини Володимира? Хто переміг у цій боротьбі? В якому році Ярослав став “самовладцем” Київської Русі?

Слайд 7

Внутрішня політика Ярослава Мудрого Відновлення централізованої влади. Удосконалення управління. Зменшення податків. Розвиток ремесла, землеробства, скотарства. Спорудження нової оборонної лінії.

Слайд 8

Слайд 9

Зміцнення обороноздатності Києва Відбудова Києва, зміцнення його обороноздатності. Навколо Києва Ярослав Мудрий збудував велетенські земляні вали завдовжки 3,5 км, заввишки 14 м і завтовшки 30м. На цих валах стояли високі дубові стіни. Перед валами були викопані глибокі рови, заповнені водою.

Слайд 10

Внутрішня політика Ярослава Мудрого Велику увагу приділяв розвитку церкви. Заснував Печерський монастир. У 1051 році без погодження з константинопольським патріархом призначив митрополитом Київським Іларіона.

Слайд 11

Софійський собор Побудував у 1036 році Софійський собор. При Софійському соборі була відкрита школа і бібліотека. Ця бібліотека стала центром давньоруського літописання.

Слайд 12

Звичаєве право На основі малюнку визначте процедуру суду в Київській Русі? Чи міг суд бути справедливим?

Слайд 13

“Руська Правда” Ст.1. Якщо людина вб”є людину, мстити може брат за брата або батько, або син двоюрідний, або племінник з боку матері. Якщо хто з них не бажає або не має можливості помститися, то хай одержить 40 гривень за вбитого. Ст.11. За вбивство княжого служителя, кухаря та конюха платиться 40 гривень. Ст.12. За огнищанина ( князівського управителя ) – 80 гривень. Ст.13. За простого служителя – 12 гривень. Ст. 14. За вбивство ремісника і ремісниці – 12 гривень. Ст.15. За смерда і холопа – 5 гривень, за рабиню – 6 гривень. Ст.86. А збору замість випробування залізом платити 10 кун …. Про які зміни у давньоруському суспільстві свідчать наведені факти? Чому постала необхідність прийняття такого збірника законів? Як ви вважаєте, чи можна порівняти значення таких подій, як прийняття християнства і запровадження “Руської Правди” для Київської Русі?

Слайд 14

Боротьба Ярослава з Польщею за червенські міста. В 1030 році відвоював у поляків Белз. У 1031 році разом з Чернігівським князем відвоював червенські міста. У 1036 році біля Києва розгромив печенігів і на 30 років захистив південний кордон від нападів. Але Ярослав Мудрий намагався іншим шляхом зміцнювати престиж своє держави та забезпечити їй мирний розвиток. Цьому допомагала так звана “шлюбна дипломатія”.

Слайд 15

Династичні зв”зки Ярослава Мудрого ( шлюбна дипломатія ) З якою метою укладалися ці династичні шлюби? Ярослав був одружений з донькою шведського короля Інгігердою. Сестра Доброніга вийшла заміж за польського короля Казимира. Син Всеволод одружився з донькою візантійського імператора Анастасією. Син Ізяслав одружився з сестрою польського короля Казимира Гертрудою. Син Святослав – з онукою германського цісаря Генріха ІІ. Дочка Анастасія одружилася з угорським королем Андрієм І. Дочка Єлизавета – з норвезьким королем Гаральдом Суворим. Дочка Анна стала дружиною французького короля Генріха І.

Слайд 16

Підсумки діяльності Ярослав Мудрий помер у віці 76 років. Літописець,вказуючи на значення діяльності князів Володимира та Ярослава,писав: “ Як то буває, що один зоре землю, другий засіє, а третій жне та їсть багаті овочі. Так і тут: батько Ярослава зорав та зрушив землю, просвітивши хрестом, Ярослав, Володимирів син, засіяв книжними словами серце вірних, а ми живемо, користуючись з книжної науки”.

Слайд 17

Закріплення нового матеріалу Князя Ярослава прозвали у народі Мудрим. Але, на відміну від батька Володимира, він не став героєм билин і сказань. Поясніть чому? Доведіть, що “Руська Правда” – найвизначніша пам”ятка правової культури Київської Русі?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України