X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Становище в Київській Русі за часів правління Ярославичів

Завантажити презентацію

Становище в Київській Русі за часів правління Ярославичів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Становище в державі за часів правління Ярославичів. Боротьба між Ярославичами за князівський престол. Любецький з”їзд князів.

Слайд 3

Опорні поняття Вотчина Князівський з”їзд Принцип отчинної власності Опорні дати: 1097 р. – Любецький з”їзд князів

Слайд 4

Що таке міжусобна боротьба? За що боролися князі в Київській Русі? Чому виникала ця боротьба? Як, на вашу думку, необхідно було здійснювати передачу влади в Київській Русі?

Слайд 5

БАТЬКО Молодший син Молодший син Середній син Старший син БАТЬКО Старший син син Поясніть схему престолонаслідування, запроваджену Ярославом Мудрим. З якою метою Ярослав Мудрий встановив саме такий принцип престолонаслідування? До яких наслідків могла призвести така система? Чи могла така система убезпечити країну від боротьби за владу між князями? Хто міг претендувати на князівський престол?

Слайд 6

Ярослав Мудрий розподілив між синами землі Київської Русі: найстарший син - Ізяслав – став великим київським князем ; син Святослав отримав Чернігів; син Всеволод – Переяслав; син Ігор – Волинь син В”ячеслав - Смоленщину ; онук Ростислав отримав Галицьку землю.

Слайд 7

Т Р І У М В І Р А Т Ізяслав Святослав Всеволод ЗБІЛЬШЕННЯ ВЛАСНИХ ВОЛОДІНЬ ЗА РАХУНОК ІНШИХ БРАТІВ ЗАХОПЛЕННЯ ВОЛОДІНЬ ІНШИХ КНЯЗІВ Початок нової міжусобної боротьби Боротьба з половцями

Слайд 8

Що таке Руська Правда? Прочитайте п.1 ( абзац 3 на с.102 §10 )і дайте відповіді на запитання: Як називався новий звід законів? Які зміни були внесені у закони? Що таке вотчина?

Слайд 9

Прочитайте текст п.2 § 10 і дайте відповіді на запитання: Чому навесні 1073 року розгорілася міжусобна боротьба між братами Ярославичами? До яких наслідків привела ця боротьба?

Слайд 10

Уважно подивіться відеофрагмент і дайте відповіді на запитання: Коли відбувся з»їзд князів у Любечі? Які рішення були прийняті? Яке значення цього з»їзду? Чи припинив цей з”їзд міжусобну бортьбу?

Слайд 11

Яка причина міжусобної боротьби за владу в Київській Русі? Яке значення Любецького з”їзду? Чи припинилася міжусобна боротьба?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України