X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леся Воронина - Документальна повість «Смак олімпійського золота»

Завантажити презентацію

Леся Воронина - Документальна повість «Смак олімпійського золота»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мультимедійна презентація книги Лесі Ворониної «Смак олімпійського золота»

Слайд 2

Що означає термін «документальна повість». Документальна повість – епічний прозовий твір, у якому виражаються актуальні світоглядні політичні та інші погляди. Предметом публіцистичної повісті є цінності ідеологічні, соціальні, подеколи за рахунок естетичних. Характеризується однолійним сюжетом, а за широтою охоплення життєвих явищ і глибиною їх розкриття займає проміжне місце між романом та оповіданням.

Слайд 3

Завжди дивувався – звідки в Україні беруться олімпійські чемпіони?.. Відповідь на це питання у книжці, яка відкриває серію «Дівчата зі спорту». З неї діти можуть довідатися,як впіймати за хвіст своє майбутнє і що треба зробити, аби не загубитися у цьому житті… Стаття Олекси Вертиполоха «Дивовижна книжка про дивовижну людину».

Слайд 4

Розділ перший – «Санітарка на байдарках».

Слайд 5

Чоловік Дмитро запропонував дружині написати книжку про світ спорту. Інна знайшла людину, яка про це напише, - письменницю Лесю Воронину.

Слайд 6

Ми плавали на справжній козацькій чайці! Розділ другий - «Козацька чайка і батут».

Слайд 7

Інна Осипенко в семирічному віці сіла на байдарку. Розділ третій «Вона дуже жадібна до спорту».

Слайд 8

Це згадка про бабусю Віру, яка часто розповідала про давні часи, …про козаків,козацькі човни… Розділ четвертий – «Ця чудова й норовлива байдарка».

Слайд 9

Дівчинка намагалась веслувати набагато краще…, але її чомусь не брали на змагання.. Це було перше розчарування. І ОСЬ НЕСПОДІВАНА ПРОПОЗИЦІЯ – ЇЇ ХОЧУТЬ ВЗЯТИ НА ЗМАГАННЯ НА ПРИЗ Сергія Чухрая – триразового чемпіона у змаганнях на байдарці-четвірці. Розділ 5- «Перше розчарування й несподівана пропозиція»

Слайд 10

У їхній компанії існували свої закони… 6 розділ – «Що приготуєте – те й з’їсте!»

Слайд 11

Інна зрозуміла: треба вчитися відбивати удари й давати здачі! 7 розділ - «Я дівчинка! Дівчинка!!!»

Слайд 12

Дівчинка вирішує їхати до спортивного ліцею-інтернату. 8 розділ – «Кидай віника й марш на тренування».

Слайд 13

…Просто одного дня Інна раптом відчула, що вона стала у ліцеї своєю… 9 розділ – «Бої за правилами й без правил».

Слайд 14

Найсмачніший був теплий свіжий батон, який ми з друзями по команді з’їдали до останньої крихти, коли ввечері поверталися трамваєм до нашого гуртожитку… 10 розділ- «Найсмачніший – свіжий батон!»

Слайд 15

…Інна пригадала слова свого тренера: - Є дуже просте життєве правило – людина, яка змалечку має все, що забажає, рідко коли досягає успіху… Треба чогось хотіти так, щоб це стало головною метою вашого життя. 11 розділ – «Тренуватися чи крутити коровам хвости?»

Слайд 16

Взірцем до наслідування для Інни була німецька спортсменка –байдарочниця Бригіт Фішер, яка була єдиною жінкою в історії спорту, яка вигравала олімпійське золото впродовж 24 років! Розділ 12 – «Як байдарка «допливла» до Олімпійських ігор.

Слайд 17

… Інна розуміла, що справжнє дороге спорядження вона зможе отримати лише тоді, коли потрапить до збірної України… Розділ 13 – «Мій перший човник був із фанери».

Слайд 18

Тож кожна з чотирьох молодих українок замовили собі символічне тату – п’ять з’єднаних між собою кілець. Розділ 14 – «Тату з п’яти кілець на згадку».

Слайд 19

2008 рік - її донечці Улянці виповнилось лише 10 днів, як Інна-мама почала тренування. Її тренером став чоловік Дмитро – майстер спорту з веслувального слалому та туризму. Розділ 15 – «Смак олімпійського золота».

Слайд 20

…Вона ще довго не могла відвести очей від напису: Інна Осипенко-Радомська, Україна – 50.673. Золото… ХХІХ Олімпійські ігри в Пекіні.

Слайд 21

Інна демонструє свою золоту медаль. Інна згадує: «Я ніколи не забуду того відчуття, коли стояла на найвищій сходинці п’єдесталу, на щоглі тріпотів синьо-жовтий прапор і звучав гімн нашої держави.

Слайд 22

Запитання письменниці ставлять учні школи: - ………………………………………… На ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні Інна здобула срібну медаль. Ця подія стане продовженням книги?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література