X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Морально-етичні проблеми в творчості Олеся Гончара

Завантажити презентацію

Морально-етичні проблеми в творчості Олеся Гончара

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Морально-етичні проблеми в творчості Олеся Гончара Підготувала вчитель української мови та літератури ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4 Слєпченко В.В.

Слайд 2

Чому період 60-х років можна вважати часом злету таланту О.Гончара? Тоді були написані такі непересічні в українській літературі романи «Людина і зброя», «Тронка», «Собор»

Слайд 3

Як його твори вписалися в явище «шістдесятництва»? Вони були цілком співзвучні актуальним проблемам часу, які найбільше тривожили людство і лишаються не менш актуальними і донині.

Слайд 4

Які морально-етичні проблеми було висвітлено в романі «Собор»?

Слайд 5

Передано розтлінний дух національного нігілізму, кар'єризму,пристосування, засилля і сваволі партійних бюрократів, інтелектуального невігластва чиновників

Слайд 6

Чому було влаштоване публічне шельмування «Собору»?

Слайд 7

О. Гончар чесно говорив про болючі проблеми того часу

Слайд 8

Чому роман «Собор» є проблемно-філософським твором?

Слайд 9

Соціальні та національні проблеми розглядалися під кутом зору вічних гуманістичних істин, якими мусить керуватися людська цивілізація, щоб не прийти до остаточного руйнування і знищення.

Слайд 10

Яка проблема є центральною у творі?

Слайд 11

Проблема духовності сучасної людини, а точніше - проблема духовності сучасного українця.

Слайд 12

Що об'єднує всіх героїв роману?

Слайд 13

Образ собору

Слайд 14

Чого найбільше боялася імперська тоталітарна влада?

Слайд 15

Пробудження національної свідомості українців

Слайд 16

До яких думок намагається привернути увагу читача О.Гончар?

Слайд 17

Викорінення з народу рабської покори, повернення йому внутрішньої суті, гордості вільної людини

Слайд 18

Чим був Собор для зачіплянців?

Слайд 19

Собор став ніби частиною самих жителів, вони підсвідомо звірялися йому в найпотаємнішому, шукали захисту в найтяжчі хвилини свого життя. Собор – ніби остання опора українського духу, якому загрожує смертельна небезпека

Слайд 20

Символом чого виступає Собор у романі?

Слайд 21

Собор як художній символ самої України, її духовності, яка овіяна багатьма вітрами, стоїть напівзруйнована, в риштованні обіцянок щасливого майбутнього

Слайд 22

У що вірить письменник?

Слайд 23

О.Гончар вірить, що український народ прокинеться, що Баглаї (Микола, Іван), Вірунька, Єлька, баба Шпачиха захистять собор від безбатченків так, як мусять захистити і свої душі від спустошення

Слайд 24

З яких спогадів народився роман «Людина і зброя»? З незабутніх спогадів про перші дні війни, коли він, студент Харківського університету, добровольцем пішов на фронт.

Слайд 25

Що почали розуміти солдати, коли опинилися в окопах? «Ми почали розуміти, що самої тільки нашої готовності загинути – замало, що «душі високі поривання» мають поєднуватися з буденним солдатським умінням воювати, терпляче переносити всі жахіття, всі труднощі, на які прирікає фронтовика війна. Окопи стали для нас другим університетом»

Слайд 26

Що переживають його герої в романі «Людина і зброя»? Його герої Богдан Колосовський, Мирон Духнович, Слава Лагутін, Степура, Дробаха переживають найтяжчі випробування – початок війни, відступ на схід. Перед читачами постають реальні, страшні картини оточення їхнього батальйону, смертей зовсім юних хлопців.

Слайд 27

Як автор по-філософському осмислює зображуване? О.Гончар показує полярність життя і смерті, війни і миру. Слава Лагутін і Мар`яна справляють своє весілля напередодні відправлення на фронт – зароджується нова сім`я, але в неї немає майбутнього: хлопець гине в першому ж бою.

Слайд 28

Яку проблему піднімає автор у своєму романі? Піднімає проблему втраченого покоління – того,що перейшло через криваву м'ясорубку. Але це покоління, що його показує український митець, у двобої з смертю, насильством мусить вистояти, перемогти все.

Слайд 29

Як звучить публіцистичний виступ у кінці твору? «Але, навіть, гинучи, віритимеш, що після нас буде інакше, і все це більше не повториться, і щаслива людина, розряджаючи останню бомбу в сонячний день Перемоги, скаже: це був останній кошмар на землі».

Слайд 30

Яка риса Гончарового стилю проявилася в романі? Планетарність мислення. Його герої хоч і несуть у собі певні ідеї, проте показані живими, реальними людьми зі своїми вадами і слабкістю.

Слайд 31

Яку закриту тему у своєму романі піднімає О. Гончар? Богдан Колосовський – син репресованого, у творі відверто передано атмосферу недовір'я, підозрілості, що панувала у тогочасному суспільстві.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література